Karpin g‘alabadan keyin ham tanqid qilishi mumkin
Poytaxtning "Dinamo" jamoasi himoyachisi Maksim Osipenko Valeriy Karpin bilan ishlash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari ular birga "Rostov" va Rossiya milliy terma jamoasida ham faoliyat yuritgan. Osipenko aytishicha, Karpin ba'zan juda qattiq tanbeh beradigan murabbiy hisoblanadi.
U hatto yaxshi natija qayd etilganidan keyin ham jamoani tanqid qilishi mumkin. Maksimning so‘zlariga ko‘ra, Valeriy Georgiyevich uchun natija emas, balki o‘yin sifati muhim.
Eng qo‘rqinchli narsa – bu murabbiy talablarining bajarilmasligidir. "Dinamo" jamoasi keyingi o‘yinni 26 iyul, shanba kuni, o‘z maydonida "Rostov"ga qarshi o‘tkazadi.
Bu o‘yin Premyer-liganing ikkinchi turiga to‘g‘ri keladi. Jamoa murabbiyining qat’iy talablari va o‘yinga bo‘lgan yondashuvi jamoaning natijalarini yaxshilashga qaratilgan.

Карпин может критиковать даже после победы
Защитник столичной команды "Динамо" Максим Осипенко высказался о работе с Валерием Карпиным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее они вместе работали в "Ростове" и сборной России. По словам Осипенко, Карпин иногда является очень строгим тренером.
Он может критиковать команду даже после того, как зафиксирован хороший результат. По словам Максима, для Валерия Георгиевича важен не результат, а качество игры.
Самое страшное – это невыполнение требований тренера. Команда "Динамо" проведет следующий матч 26 июля, в субботу, на своем поле против "Ростова".
Эта игра состоится в рамках второго тура Премьер-лиги. Строгие требования тренера и подход к игре направлены на улучшение результатов команды.