Grozniyning «Ahmat» jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Storojuk hujumchi Muhammad Konatening jamoaga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Konate 2021 yildan 2024 yilgacha «Ahmat» jamoasida o‘ynagan edi. Storojukning so‘zlariga ko‘ra, bu jamoa uchun ijobiy yangilikdir, chunki Konate yaxshi va jismonan kuchli hujumchidir.
Bunday o‘yinchini topish oson emas. U jamoaga kelib, tushlik paytida shartnoma imzoladi va bir soat ichida mashg‘ulotda qatnashdi.
Murabbiy qo‘shimcha qilganicha, Konate oldingi jamoasida o‘zini baxtli his qilmagan, «Ahmat»da esa bu holat o‘zgartiriladi, degan umidda. O‘tgan mavsumda 27 yoshli Konate Burkina-Faso terma jamoasi a’zosi sifatida Saudiyaning «Er-Riyod» klubida o‘ynagan.

Сторожук: Конате рад возвращению в «Ахмат»
Главный тренер грозненского «Ахмата» Александр Сторожук высказался о возвращении нападающего Мухаммада Конате в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Конате играл за «Ахмат» с 2021 по 2024 год. По словам Сторожука, это положительная новость для команды, так как Конате является хорошим и физически сильным нападающим.
Найти такого игрока не просто. Он пришел в команду, подписал контракт во время обеда и через час уже участвовал в тренировке.
Тренер добавил, что Конате не чувствовал себя счастливым в предыдущей команде, но надеется, что в «Ахмате» это изменится. В прошлом сезоне 27-летний Конате играл в клубе Саудовской Аравии «Эр-Рияд» в составе сборной Буркина-Фасо.