Ronaldu yangi mavsum mashg‘ulotlarini boshladi
Al-Nasr jamoasi kapitanı Krishtianu Ronalduning klubi bilan mavsumoldi mashg‘ulotlaridan lavhalarni baham ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U kelayotgan Saudiya Arabistoni chempionati mavsumida yangi sinovlarga tayyorligini ta’kidladi. 40 yoshli hujumchi ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida “Hamma narsa ayni paytda boshlanadi.
Kelajakka qaraymiz. Biz hammamiz ishga tayyormiz”, deb yozdi.
Bu so‘zlar muxlislarning yangi mavsumga bo‘lgan qiziqishini oshirdi. Eslatib o‘tamiz, Saudiya chempionatining yangi mavsumi 2025 yil avgust oyida boshlanadi.
O‘tgan mavsumda Al-Nasr jamoasi chempionatni 70 ochko bilan uchinchi o‘rinda yakunladi. Chempionlikni Al-Ittihod jamoasi qo‘lga kiritdi.
Ronalduning o‘tgan mavsumdagi natijalari juda yuqori bo‘lib, u 41 o‘yinda 35 ta gol urdi va 4 ta golga assistentlik qildi. Uning klub bilan shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi.

Роналду начал тренировки нового сезона
Капитан команды Аль-Наср Криштиану Роналду поделился моментами предсезонных тренировок с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что готов к новым испытаниям в предстоящем сезоне чемпионата Саудовской Аравии. 40-летний нападающий написал на своей странице в социальной сети: “Все начинается прямо сейчас.
Смотрим в будущее. Мы все готовы к работе”.
Эти слова повысили интерес болельщиков к новому сезону. Напоминаем, что новый сезон чемпионата Саудовской Аравии начнется в августе 2025 года.
В прошлом сезоне команда Аль-Наср завершила чемпионат на третьем месте с 70 очками. Чемпионство завоевала команда Аль-Иттихад.
Результаты Роналду в прошлом сезоне были очень высокими, он забил 35 голов в 41 матче и сделал 4 голевых передачи. Его контракт с клубом действует до лета 2027 года.