Fransuziyalik o‘ng qanot himoyachisi Jul Kunde "Barselona" klubi taklifiga binoan shartnomasini 2030 yil yozigacha uzaytirishga rozi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli insayder Fabrisio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi. Oldinroq RMC Sport xabar berganidek, "Manchester Siti" klubi ham futbolchiga qiziqish bildirganiga qaramay, 26 yoshli o‘yinchi "ko‘k-binafsha" jamoasida faoliyatini davom ettirishni afzal ko‘rdi va loyihaning bir qismi bo‘lib qolishni istashini ta’kidladi.
Kunde 2022 yil yozida "Sevilya" klubidan "Barselonaga" o‘tgan. 2024/25 mavsumida u barcha musobaqalarda 53 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va sakkizta golga uzatma berdi.
Hozirgi shartnomasi 2027 yilgacha amal qiladi, uning bozor qiymati Transfermarkt portali tomonidan 65 million yevroga baholangan.

пасмурно ветер 1.4 м/с, З
Французский правый защитник Жюль Кунде согласился продлить свой контракт с клубом "Барселона" до лета 2030 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо в социальных сетях. Ранее RMC Sport сообщал, что клуб "Манчестер Сити" также проявлял интерес к футболисту, однако 26-летний игрок предпочел продолжить карьеру в "сине-фиолетовой" команде и подчеркнул, что хочет оставаться частью проекта.
Кунде перешел в "Барселону" из клуба "Севилья" летом 2022 года. В сезоне 2024/25 он провел 53 матча во всех турнирах, забил четыре гола и отдал восемь голевых передач.
Текущий контракт действует до 2027 года, его рыночная стоимость оценивается порталом Transfermarkt в 65 миллионов евро.
Шомуродов подчеркнул возможности сборной Узбекистана
Нападающий национальной сборной Узбекистана Элдор Шомуродов в открытом разговоре с бывшими известными российскими футболистами Андреем Аршавиным и Владиславом Радимовым поделился своими мыслями о
Главный тренер футбольного клуба «Реал» из Мадрида Альваро Арбелоа может покинуть свой пост по окончании сезона. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации испанского издания AS, его пребывание в