Inter Mayami MLSga Messi diskvalifikatsiyasi haqida ogohlantirdi
«Inter Mayami» klubi hamkorlaridan biri Xorxe Mas Lionel Messining barcha yulduzlar o‘yinida qatnashmagani sababli diskvalifikatsiya qilinishi yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub argentinalik futbolchini qat’iy jadval sababli o‘yinga yubormadi, ammo bunday holatlar uchun qoidalar diskvalifikatsiyani nazarda tutadi. Mas MLSga murojaat qilib, bu diskvalifikatsiya Messining liga va uning qoidalariga bo‘lgan munosabatiga salbiy ta’sir ko‘rsatishini ta’kidlagan.
Unga ko‘ra, Messi bu holatdan norozi va umid qiladiki, bu kelajakdagi munosabatlarga salbiy ta’sir qilmaydi. Ammo jurnalist Tom Bogertning so‘zlariga ko‘ra, bu vaziyat MLS va Messi o‘rtasidagi munosabatlarga ta’sir qilishi aniq.
Lionel Messiga hozirda 38 yoshda va uning «Inter Mayami» bilan amaldagi shartnomasi 2025 yil oxirigacha mo‘ljallangan.

Интер Майами предупредил о дисквалификации Месси в MLS
Клуб «Интер Майами» один из партнеров Хорхе Маса высказался по поводу дисквалификации Лионеля Месси из-за его отсутствия на матче всех звезд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб не отправил аргентинского футболиста на игру из-за жесткого расписания, однако правила предусматривают дисквалификацию за такие случаи. Мас обратился в MLS, подчеркнув, что эта дисквалификация негативно скажется на отношении Месси к лиге и ее правилам.
По его словам, Месси недоволен этой ситуацией и надеется, что это не повлияет на будущие отношения. Однако, по словам журналиста Тома Богерта, эта ситуация, очевидно, повлияет на отношения между MLS и Месси.
Лионелю Месси сейчас 38 лет, и его действующий контракт с «Интер Майами» рассчитан до конца 2025 года.