Lovchev Fedunni urilgan uchuvchi deb atadi
Sobiq Sovet Ittifoqi terma jamoasi va Moskva “Spartak” futbol klubi sobiq o‘yinchisi Yevgeniy Lovchev Valeriy Karpin murabbiyligi davrida, 11 yil avval ushbu mutaxassis ishdan bo‘shatilganda, Leonid Fedun tomonidan aytilgan fikrlar haqida o‘z mulohazalarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, ilgari Fedunning “urilgan uchuvchi” degan iborasi Karpinni juda ranjitgan edi. Ammo vaqt o‘tishi bilan aniq bo‘ldiki, aslida “urilgan uchuvchi” atamasi Fedunga tegishli bo‘lib, Karpin esa bizning futbolimizni chuqur tushunadi.
Hozirda Valeriy Karpin Moskva “Dinamo” klubini boshqarib kelmoqda va jamoa bilan uch yillik shartnoma imzolagan. U avval bir nechta klublar va milliy terma jamoa bilan ham ishlagan tajribali mutaxassisdir.
Leonid Fedun esa 2022 yilda “Spartak” va “Lukoyl” kompaniyasidan ketgan. Ushbu voqealar futbol olamida katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Ловчев назвал Федунова сбитым летчиком
Бывший игрок сборной СССР и московского футбольного клуба "Спартак" Евгений Ловчев высказал свои мысли о словах Леонида Федуна, сказанных 11 лет назад, когда этот специалист был уволен под руководством Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ловчева, ранее выражение Федуна "пострадавший летчик" сильно обидело Карпина. Однако со временем стало очевидно, что на самом деле термин "пострадавший летчик" принадлежит Федуну, а Карпин глубоко понимает наш футбол.
В настоящее время Валерий Карпин управляет московским клубом "Динамо" и подписал трехлетний контракт с командой. Он является опытным специалистом, который ранее работал с несколькими клубами и национальной сборной.
Леонид Федун покинул "Спартак" и компанию "Лукойл" в 2022 году. Эти события внимательно наблюдаются в футбольном мире.