Frenki de Yong Barselona bilan shartnoma uzaytiradi
Barselona klubi yana bir muhim futbolchi bilan shartnomani uzaytirishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gap Frenki de Yong haqida ketmoqda, uning amaldagi shartnomasi kelasi yil o‘rtalarida yakunlanadi. Mashhur jurnalist Xavi Migelning ma’lumotlariga ko‘ra, 28 yoshli yarimhimoyachi Barselonaning navbatdagi yangi shartnoma imzolaydigan futbolchisi bo‘ladi.
Yaqinda Barselona himoyachi Jul Kunda bilan hamkorlikni davom ettirish bo‘yicha kelishuvga erishdi. Fransiyalik futbolchi 2030 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnomaga imzo chekdi.
Frenki de Yong 2019 yildan buyon Barselona jamoasida o‘ynamoqda va klub safida jami 259 ta o‘yinda maydonga tushgan. Klub rahbariyati ushbu futbolchilar bilan uzoq muddatli hamkorlikni davom ettirishni maqsad qilgan.

Френки де Йонг продлит контракт с Барселоной
Клуб Барселона готовится продлить контракт с еще одним важным футболистом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Речь идет о Френки де Йонге, чей действующий контракт истекает в середине следующего года. По информации известного журналиста Хави Мигеля, 28-летний полузащитник станет следующим футболистом, подписавшим новый контракт с Барселоной.
Недавно Барселона достигла соглашения о продолжении сотрудничества с защитником Жюлем Кунде. Французский футболист подписал новый контракт, рассчитанный до 2030 года.
Френки де Йонг играет за команду Барселона с 2019 года и провел в клубе в общей сложности 259 матчей. Руководство клуба ставит целью продолжение долгосрочного сотрудничества с этими футболистами.