Realda Trentning himoyadagi zaifligi xavotir uyg‘otmoqda
Trent Aleksander-Arnold o‘zining hujumdagi mahorati bilan tanilgan, ammo himoyadagi ko‘rsatkichlari unchalik yaxshi emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diario Que nashrining xabar berishicha, Angliyaning yulduz futbolchisi Madridning "Real" jamoasida kutgan natijalarni bermayapti. U jamoaga iyun oyida "Liverpul"dan o‘tgan bo‘lsa-da, 26 yoshli futbolchining birga himoya qilishdagi o‘yinlari murabbiylar jamoasida xavotir uyg‘otmoqda.
Aleksander-Arnold Xabi Alonso boshqaruvidagi jamoa bilan Jahon klublar chempionatida beshta o‘yinda maydonga tushib, ikki golga yordam beruvchi uzatma amalga oshirdi. Jamoa turnirning yarim finaligacha yetib bordi, ammo u yerda "PSJ"ga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
"Real" klubi ushbu futbolchini faqat 10 million yevroga sotib oldi, chunki uning "Liverpul" bilan shartnomasi iyun oxirida tugagan edi. Shu sababli Madrid klubi ushbu transferni arzon narxda amalga oshirdi.
Aleksander-Arnoldning jamoaga qo‘shilishi jamoaning hujum va o‘yin uslubini kuchaytirishi kutilmoqda, lekin himoyadagi zaif tomonlari hali ham e’tiborni talab qiladi. Murabbiylar futbolchining himoyadagi o‘yinini yaxshilash ustida ishlamoqda.

На самом деле слабость Трента в защите вызывает беспокойство
Трент Александер-Арнольд известен своим мастерством в атаке, но его показатели в защите не так хороши. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Diario Que, звезда английского футбола не оправдывает ожиданий в мадридском "Реале". Хотя он перешел в команду из "Ливерпуля" в июне, игры 26-летнего футболиста в защите вызывают беспокойство у тренерского штаба.
Александер-Арнольд провел пять матчей с командой под руководством Хаби Алонсо на чемпионате мира клубов, где отдал две голевые передачи. Команда дошла до полуфинала турнира, но там потерпела поражение от "ПСЖ" со счетом 0:4.
Клуб "Реал" приобрел этого футболиста всего за 10 миллионов евро, так как его контракт с "Ливерпулем" истек в конце июня. Поэтому мадридский клуб смог осуществить этот трансфер по низкой цене.
Ожидается, что присоединение Александера-Арнольда усилит атаку и стиль игры команды, но его слабые стороны в защите все еще требуют внимания. Тренеры работают над улучшением игры футболиста в защите.