Italiya milliy terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Lyuchano Spalletti o‘zining terma jamoa bilan ishlash faoliyati tugagandan keyingi his-tuyg‘ulari haqida samimiy fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning aytishicha, lavozimni tark etish qarori unga hanuz og‘ir kechmoqda. U terma jamoani tark etish haqida o‘ylash uning tinchgina uxlamasligiga sabab bo‘lmoqda.
Ba’zan quvonchli onlar bo‘lsa-da, ular tezda noxush his-tuyg‘ular bilan almashtiriladi. Ichki ruhiy jarohat hali to‘liq bitmagan, yara asta-sekin yopilmoqda, deb ta’kidladi murabbiy.
Eslatib o‘tamiz, Spallettining boshchiligida Italiya terma jamoasi 9 iyun kuni o‘tkazilgan so‘nggi o‘yinda Moldovani 2:0 hisobida mag‘lub etgan edi. Bu o‘yin uning terma jamoa bilan faoliyatidagi so‘nggi uchrashuvi bo‘ldi.
Spallettining terma jamoani boshqarish davridagi hissiyotlari va qarorlari haqida bunday ochiq gapirishi uning ishga bo‘lgan samimiy munosabatini ko‘rsatadi.

Спаллетти признал, что покинет сборную Италии
Бывший главный тренер сборной Италии Лучано Спаллетти поделился искренними мыслями о своих чувствах после завершения работы со сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, решение покинуть пост до сих пор дается ему тяжело. Мысли о том, чтобы оставить сборную, не дают ему спокойно спать.
Хотя иногда бывают радостные моменты, они быстро сменяются неприятными чувствами. Внутренняя душевная травма еще не зажила, рана постепенно заживает, отметил тренер.
Напомним, что под руководством Спаллетти сборная Италии в последнем матче, который состоялся 9 июня, одержала победу над Молдовой со счетом 2:0. Эта игра стала его последней встречей с командой.
Такое откровенное высказывание о чувствах и решениях во время управления сборной показывает его искреннее отношение к работе.