Spartak va Baltika jamoalari tarkibi ma’lum qilindi
Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida Moskva jamoasi «Spartak» o‘z maydonida Kaliningradning «Baltika» jamoasini qabul qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur sport nashri «Evro-Futbol.Ru» ikki jamoaning boshlang‘ich tarkibini e’lon qildi. «Spartak» jamoasining asosiy o‘yinchilari orasida darvozabon Maksimenko, himoyachilar Mangash, Babich, Litvinov va Denisov bor.
O‘rta maydonda Umyarov, Markinyos, Barko, Martins faoliyat yuritadi, hujumda esa Solar va Zabolotniy maydonga tushadi. «Baltika» tarkibida darvozabon Borisko, himoyachilar Beveev, Gassama, Andrade va Varatynov o‘ynaydi.
O‘rta maydonda Saus, Mendel, Ilya Petrov, Chivich faol, hujumda esa Pryakhin va Xil maydonga chiqadi. «Spartak» jamoasida yaralangan futbolchi Teo Bongonda maydonga tusha olmaydi.
Birinchi turda «Baltika» Moskva «Dinamo» jamoasi bilan mehmondagi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynadi. «Spartak» esa o‘z maydonida Mahachqala «Dinamo» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yin 26 iyul kuni «Lukoyl Arena» stadionida boshlanadi. Moskva vaqti bilan soat 15:00 da, Kaliningrad vaqti bilan esa 14:00 da start oladi.
Tomoshabinlar uchun «Spartak» va «Baltika» o‘rtasidagi uchrashuvning matnli onlayn translyatsiyasi taqdim etiladi. Ushbu o‘yinni qiziqish bilan kuzatib boring.

Состав команд Спартак и Балтика объявлен
Во втором туре Российской Премьер-Лиги московская команда «Спартак» примет калининградскую «Балтику» на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известное спортивное издание «Евро-Футбол.Ру» опубликовало стартовые составы обеих команд. В составе «Спартака» среди основных игроков находятся вратарь Максименко, защитники Мангаш, Бабич, Литвинов и Денисов.
В полузащите действуют Умяров, Маркиньос, Барко, Мартинс, а в атаке выйдут Соляр и Заболотный. В составе «Балтики» вратарь Бориско, защитники Бевеев, Гассама, Андраде и Варатынов.
В полузащите активны Саус, Мендель, Илья Петров, Чивич, а в атаке выйдут Пряхин и Хил. В команде «Спартак» травмированный футболист Тео Бонгонда не сможет выйти на поле.
В первом туре «Балтика» сыграла вничью 1:1 с московским «Динамо» в гостевом матче. «Спартак» же на своем поле одержал победу над махачкалинским «Динамо» со счетом 1:0.
Эта игра начнется 26 июля на стадионе «Лукойл Арена». В московское время в 15:00, а в калининградское время в 14:00.
Для зрителей будет предоставлена текстовая онлайн-трансляция встречи «Спартак» и «Балтика». Следите за этой игрой с интересом.