Real Manchester Sitiga Rodrigoni olish uchun taklif berdi
Madridning «Real» klubi «Manchester Siti» jamoasining yarim himoyachisi Rodrini o‘z safida ko‘rishni xohlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Caught Offside manbasi ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, «Real» muzokaralarda braziliyalik hujumchi Rodrigoni va yarim himoyachi Eduardо Kamavinguni taklif qilmoqchi.
Shuningdek, jamoa «Oltin to‘p» sohibiga aylanib, Xabi Alonso boshqaruvidagi jamoaning asosiy o‘yinchisiga aylangan Rodriga ega bo‘lish uchun qo‘shimcha 40 million yevro to‘lashga tayyor. Eslatib o‘tamiz, Rodrining sog‘lig‘i bilan bog‘liq muammo 2023 yil sentyabr oyida yuzaga kelgan.
U tizzasining kesilgan to‘qimalari jarohati tufayli maydondan uzoq vaqt yiroqda bo‘ldi. Faqat 2024 yil 20 may kuni Angliya Premer-ligasining 37-turida «Bornmut»ga qarshi o‘yinda maydonga qaytdi va atigi yetti daqiqa o‘ynadi.
Shundan so‘ng, u Klub jahon chempionatida «Manchester Siti» safida barcha uchrashuvlarda qatnashdi. Hozirda uning jamoaga qo‘shilishi katta umid bilan kutilmoqda.
Madrid klubi Rodrining tajribasi va mahoratini jamoa darajasini oshirishda muhim omil deb hisoblaydi.

Реал предложил Манчестер Сити приобрести Родриго
Мадридский клуб «Реал» хочет видеть полузащитника «Манчестер Сити» Родри в своих рядах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом информирует источник Caught Offside. По данным источника, «Реал» намерен предложить бразильского нападающего Родри и полузащитника Эдуардо Камавингу в ходе переговоров.
Кроме того, клуб готов заплатить дополнительные 40 миллионов евро, чтобы заполучить Родри, который стал обладателем «Золотого мяча» и основным игроком команды под руководством Хаби Алонсо. Напоминаем, что проблема со здоровьем Родри возникла в сентябре 2023 года.
Он долго отсутствовал на поле из-за травмы разорванных тканей колена. Только 20 мая 2024 года он вернулся на поле в матче 37-го тура Английской Премьер-лиги против «Борнмута» и сыграл всего семь минут.
После этого он участвовал во всех матчах «Манчестер Сити» на клубном чемпионате мира. В настоящее время его возвращение в команду ожидается с большим оптимизмом.