Selixov mashg‘ulotlarga qiziqishi pasayganini aytdi
Sobiq «Spartak» jamoasi darvozaboni Aleksandr Selixov, hozirda «Ural» jamoasi sharafini himoya qilayotgan futbolchi, «qizil-oq» jamoada o‘ynagan paytdagi ruhiy muammolari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining shu davrdagi mashg‘ulotlarga bo‘lgan ishtiyoqining so‘nib qolganini ta’kidladi. Bu holat murabbiy Gilyermo Abaskal boshchiligida amalga oshirilgan mashg‘ulotlarda yuzaga kelgan.
So‘nggi uch-to‘rt oyda u mashg‘ulotlarga qarshi bo‘lib qolganini aytdi, chunki jamoada tartibsizliklar boshlandi. Selixov fikricha, mashg‘ulotlarga bo‘lgan qiziqishning pasayishi aynan murabbiy qarorlari tufayli yuzaga kelgan muammolarning natijasidir.
Aleksandr Selixov bu yil qishda «Spartak»ni tark etib, darhol «Ural» jamoasiga qo‘shildi. U Yekaterinburg jamoasi safida to‘qqizta o‘yinda maydonga tushdi va ularning to‘rtida darvozasiga gol o‘tqazmadi.

Селихов сказал, что его интерес к занятиям снизился
Бывший вратарь «Спартака» Александр Селихов, в настоящее время защищающий цвета команды «Урал», рассказал о своих психологических проблемах во время игры за «красно-белых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что его интерес к тренировкам в тот период угас. Эта ситуация возникла на тренировках под руководством тренера Гильермо Абаскаля.
В последние три-четыре месяца он сказал, что стал противиться тренировкам, так как в команде начались беспорядки. По мнению Селихова, снижение интереса к тренировкам является результатом проблем, возникших именно из-за решений тренера.
Александр Селихов покинул «Спартак» этой зимой и сразу присоединился к команде «Урал». Он вышел на поле в девяти матчах за екатеринбургскую команду и в четырех из них не пропустил ни одного гола.