Titov: Spartakning Baltiyka o‘yini ruhiy zaiflik bo‘ldi
Moskva «Spartak» jamoasining sobiq futbolchisi Yegor Titov «Baltiyka» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda «qizil-oq» jamoaning mag‘lubiyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yindagi kayfiyat va ruhiy holatni tanqid qildi. Titovning aytishicha, hatto maydonda bir nafar futbolchi kam bo‘lsa ham, jamoa o‘ynab, g‘alaba qozonishi mumkin.
Biroq «Spartak» o‘z maydonida, muxlislar ishtirokida o‘ynaganiga qaramay, o‘yindagi hissiyotlar yetarli bo‘lmagan. Shu sababli jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish eta olmadi.
Shanba kuni «Spartak» jamoasi «Baltiyka»ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘yinning birinchi bo‘limida hujumchi Anton Zabolotniy maydonni erta tark etdi, ikkinchi bo‘limda esa legioner Markinyos qizil kartochka oldi.
Natijada «Spartak» o‘yinni to‘qqiz nafar futbolchi bilan davom ettirdi. Ushbu holatlar jamoaning mag‘lubiyatiga sabab bo‘ldi.
Titovning fikricha, ruhiy holat va jamoa ichidagi muvozanat o‘yin natijasiga bevosita ta’sir ko‘rsatadi. Shu bois jamoa murabbiylari va futbolchilari keyingi o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rishi zarur.
Raqiblar oldida kuchliroq va birlashgan holda maydonga chiqish «Spartak» uchun muhim ahamiyatga ega.

Титов: Игра Спартака с Балтикой была психологической слабостью
Бывший футболист московского «Спартака» Егор Титов высказал свое мнение о поражении «красно-белых» в игре против команды «Балтика». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он раскритиковал настроение и психологическое состояние команды в игре. По словам Титова, даже если на поле не хватает одного игрока, команда может играть и одерживать победу.
Однако, несмотря на то что «Спартак» играл на своем поле при поддержке болельщиков, эмоций в игре было недостаточно. Поэтому команда не смогла полностью продемонстрировать свои возможности.
В субботу команда «Спартак» проиграла «Балтике» со счетом 0:3. В первом тайме нападающий Антон Заболотный покинул поле слишком рано, а во втором тайме легионер Маркиньос получил красную карточку.
В результате «Спартак» продолжил игру с девятью игроками. Эти обстоятельства стали причиной поражения команды.
По мнению Титова, психологическое состояние и баланс внутри команды непосредственно влияют на результат игры. Поэтому тренеры и футболисты команды должны серьезно подготовиться к следующим играм.
Выходить на поле перед соперниками более сильными и объединенными имеет важное значение для «Спартака».