Nenahov: Lokomotiv har o‘yinda kurashadi
Poytaxtning "Lokomotiv" jamoasi himoyachisi Maksim Nenahov jamoasining "Krasnodar" ustidan qozongan g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining ikkinchi turida amaldagi chempion "temiryo‘lchilar"ga 1:2 hisobida imkoniyat berdi. Nenahovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa har doim o‘yindan o‘yinga tayyorlanadi va hech qanday maxsus raqiblar yo‘q.
Ular ham o‘z maqsadlari uchun kurashmoqda va bugungi o‘yinda hech qanday asosiy farq bo‘lmagan. Ushbu g‘alabadan so‘ng "Lokomotiv" 6 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘ringa chiqdi.
Jamoa yakuniy turdan keyin ham yetakchi bo‘lib qoladimi, yakshanba kuni bo‘ladigan o‘yinlardan so‘ng aniq bo‘ladi. Shu kuni "Rubin" "Zenit" bilan, CSKA "Ahmat" bilan, "Orenburg" esa Mahachqaladagi "Dinamo" bilan o‘ynaydi.
Bu o‘yinlar turnirning qolgan natijalariga ta’sir ko‘rsatadi. Shunday qilib, "Lokomotiv" jamoasi mavsumning boshidan o‘z kuchini ko‘rsatmoqda va yuqori o‘rinlarni egallashga intilmoqda.

Ненахов: Локомотив борется в каждой игре
Защитник столичного клуба "Локомотив" Максим Ненахов высказал свое мнение о победе своей команды над "Краснодаром". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором туре чемпионата России действующие чемпионы "железнодорожники" уступили со счетом 1:2. По словам Ненахова, команда всегда готовится от игры к игре и не имеет никаких специальных соперников.
Они также борются за свои цели, и в сегодняшней игре не было никаких основных различий. После этой победы "Локомотив" вышел на первое место в турнирной таблице с 6 очками.
Останется ли команда лидером после заключительного тура, станет ясно после игр, которые состоятся в воскресенье. В этот день "Рубин" сыграет с "Зенитом", ЦСКА - с "Ахматом", а "Оренбург" встретится с "Динамо" из Махачкалы.
Эти игры повлияют на оставшиеся результаты турнира. Таким образом, команда "Локомотив" с начала сезона демонстрирует свою силу и стремится занять высокие места.