Chelsi Xavi Simons bilan yetti yillik shartnoma imzolaydi
Hujumchi yarim himoyachi Xavi Simons «RB Leyptsig» klubidan «Chelsi»ga o‘tishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonning nufuzli jamoasi «RB Leyptsig» bilan transfer shartlari bo‘yicha kelishuvga erishgan. Futbolchi uchun to‘lov taxminan 70 million yevro miqdorida bo‘ladi.
Jurnalist Nikolo Skira ma’lumotiga ko‘ra, Simons bilan shartnoma allaqachon kelishilgan. Niderlandiyalik futbolchi yetti yillik bitimga imzo qo‘yishga tayyor.
Shartnomada yana bir yilga avtomatik uzaytirish opsiyasi ham mavjud. «RB Leyptsig» Xavi Simonsni «PSJ»dan 50 million yevro evaziga yanvar oyida sotib olgan.
O‘tgan mavsumda 22 yoshli futbolchi «qizil buqalar» safida 33 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta golli uzatma berdi. Simonsning o‘yini jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda va uning transferi «Chelsi»ning hujum chizig‘ini kuchaytirishi kutilmoqda.
Ushbu kelishuv futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, London klubida muvaffaqiyatli faoliyat ko‘rsatishi uchun imkoniyatlar yaratadi.

Челси подписывает семилетний контракт с Хави Симонсом
Нападающий полузащитник Хави Симонс близок к переходу из клуба «РБ Лейпциг» в «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Престижная лондонская команда достигла соглашения с «РБ Лейпциг» по условиям трансфера. Плата за футболиста составит примерно 70 миллионов евро.
По информации журналиста Николо Скиры, контракт с Симонсом уже согласован. Нидерландский футболист готов подписать семилетнее соглашение.
В контракте также есть опция автоматического продления еще на один год. «РБ Лейпциг» купил Хави Симонса у «ПСЖ» за 50 миллионов евро в январе.
В прошлом сезоне 22-летний футболист провел 33 матча в составе «красных быков», забив 11 голов и сделав 8 голевых передач. Игра Симонса имеет важное значение для команды, и его трансфер ожидается, что усилит атакующую линию «Челси».
Это соглашение станет новым этапом в карьере футболиста и создаст возможности для успешной деятельности в лондонском клубе.