Dzyuba Sochi bilan o‘yinda penaltini boy berdi
Tolyattinskning Akron jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba Rossiya chempionatlari tarixida eng ko‘p penaltini amalga oshira olmagan futbolchi sifatida rekord o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U RPLning ikkinchi turida Sochi jamoasiga qarshi o‘yinda penaltini amalga oshira olmasligi bilan o‘zining o‘nchi muvaffaqiyatsiz urinishini qayd etdi. Shu bilan u Volgogradning Rotor jamoasining afsonaviy hujumchisi Oleg Veretennikovdan o‘zib ketdi.
Uchrashuv 4:0 hisobida Akron foydasiga yakunlandi. 44-daqiqada Dzyuba o‘yinda gol urdi, 57-daqiqada esa penaltini amalga oshirib, ikkita gol urishi mumkin edi, ammo imkoniyatni boy berdi.
2025/2026 yilgi mavsumning dastlabki ikki o‘yinida Dzyuba ikki ochko jamg‘ardi, birinchi turda esa assist qayd etdi. Akron jamoasi ikki turdan so‘ng turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi.

Дзюба не реализовал пенальти в игре с Сочи
Нападающий тольяттинского клуба «Акрон» Артем Дзюба установил рекорд как футболист, который не смог реализовать наибольшее количество пенальти в истории чемпионатов России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче второго тура РПЛ против команды «Сочи» он зафиксировал свою десятую неудачную попытку реализации пенальти. Таким образом, он обошел легендарного нападающего волгоградского «Ротора» Олега Веретенникова.
Встреча завершилась со счетом 4:0 в пользу «Акрона». На 44-й минуте Дзюба забил гол, а на 57-й минуте мог бы оформить дубль, но не реализовал пенальти.
В первых двух матчах сезона 2025/2026 Дзюба набрал два очка, а в первом туре сделал ассист. Команда «Акрон» занимает второе место в турнирной таблице после двух туров.