Galatasaray Luninning transferi haqida rad javob berdi
Stambulning «Galatasaray» klubi Madridning «Real» jamoasida o‘ynaydigan ukrainalik darvozabon Andrey Lunin bilan hech qanday muzokaralar olib bormaydi va bormagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda turk jamoasining bosh murabbiyi Okan Buruk ma’lum qildi. U klub darvozabon qidirayotganini tasdiqladi, ammo Lunin bilan bog‘liq rejalar yo‘qligini aytdi.
Lunin o‘zining shartnoma muddati 2030 yil 30 iyungacha davom etuvchi «Real» bilan kelishuvga ega. Uning bozor qiymati taxminan 18 million yevroni tashkil qiladi.
2024/2025 yilgi mavsumda ukrainalik futbolchi barcha klub musobaqalarida jami 14 ta o‘yinda maydonga tushib, 19 ta gol o‘tkazib yuborgan. Avvalroq, Lunin yangi jamoasida asosiy darvozabon bo‘lish sharti bilan «Real»ni tark etishga tayyorligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq unga bunday kafolatlar berilmagan. Shu sababli «Galatasaray» boshqa variantlarni ko‘rib chiqmoqda va ishlar davom etmoqda.

Галатасарай дал ответ отказом по трансферу Луннина
Стамбульский клуб «Галатасарай» не ведет и не вел никаких переговоров с украинским вратарем Андреем Луниным, который играет в мадридском «Реале». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил главный тренер турецкой команды Окан Бурук. Он подтвердил, что клуб ищет вратаря, но сказал, что планов по Лунину нет.
Лунин имеет контракт с «Реалом», который действует до 30 июня 2030 года. Его рыночная стоимость составляет примерно 18 миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 украинский футболист вышел на поле в 14 матчах во всех клубных соревнованиях и пропустил 19 голов. Ранее сообщалось, что Лунин готов покинуть «Реал» при условии, что он станет основным вратарем в новой команде.
Однако ему не были даны такие гарантии. Поэтому «Галатасарай» рассматривает другие варианты, и работа продолжается.