Gremio klubi Markus Vendelga qiziqmayapti
Gremio klubi sport direktori Luis Vagner, Zenit jamoasining yarim himoyachisi Markus Vendel haqida tarqalgan xabarlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ba’zi OAVlarda Gremio jamoasi piterlik futbolchining xizmatlariga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Vagnerning aytishicha, joriy yozgi transfer oynasida Vendelni kuchaytirish uchun jamoaga qo‘shish rejalashtirilmagan.
Shu bilan birga, bu transfer oynasida braziliyalik futbolchiga Palmeiras, Flamengo va Al-Ittihad klublari qiziqish bildirgani ma’lum bo‘ldi. Hozirda Vendel Zenit jamoasida qolmoqda va 2025-2026 yilgi mavsum uchun jamoa tarkibiga kiritilgan.
Uning Zenit bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan. Shunday qilib, futbolchining joriy mavsumda boshqa klubga o‘tishi ehtimoli past.

Клуб Гремио не интересуется Маркусом Венделем
Спортивный директор клуба Гремио Луис Вагнер прокомментировал сообщения о полузащитнике Зенита Маркусе Венделе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В некоторых СМИ появлялись сообщения о том, что команда Гремио проявляет интерес к услугам питерского футболиста. По словам Вагнера, в текущем летнем трансферном окне не планируется добавление Венделя в команду для усиления.
В то же время стало известно, что в этом трансферном окне бразильским футболистом заинтересовались клубы Палмейрас, Фламенго и Аль-Иттихад. В настоящее время Вендел остается в команде Зенита и включен в состав на сезон 2025-2026 годов.
Его действующий контракт с Зенитом рассчитан до лета 2028 года. Таким образом, вероятность перехода футболиста в другой клуб в текущем сезоне низка.