«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Yaponiyaning «Vissel Kobe» jamoasi bilan o‘tkazilgan do‘stona uchrashuvdan keyin, unda kataloniyaliklar 3:1 hisobida g‘alaba qozonganidan so‘ng, hujumchi Markus Reshfordning maydonda cheklangan vaqt o‘ynashiga sabab bo‘lgan omillarni tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Reshford jismoniy tayyorgarlik borasida biroz orqada qolmoqda, chunki u mashg‘ulotlarni keyinroq boshlagan. Shu sababli, unga ehtiyotkorlik bilan yondashish va sog‘lig‘ini asrash maqsadida maydonga cheklangan vaqt ajratilgan.
Eslatib o‘tish joizki, Ispaniya klubi «Manchetser Yunayted»dan ushbu futbolchini ijaraga olib, keyinchalik uni sotib olish huquqiga ega. «Vissel Kobe»ga qarshi o‘yinda Reshford taxminan yarim soat maydonda bo‘lib, so‘ngra zaxiraga olindi.
Bu qaror jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun futbolchining holatini yaxshilashga qaratilgan.

Флик заменил Рашфорда из-за физического состояния
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик объяснил причины, по которым нападающий Маркус Рашфорд провел ограниченное время на поле после товарищеского матча с японской командой «Виссел Кобе», в котором каталонцы одержали победу со счетом 3:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, Рашфорд немного отстает в физической подготовке, так как начал тренировки позже. Поэтому к нему было принято осторожное решение и для сохранения его здоровья было выделено ограниченное время на поле.
Стоит отметить, что испанский клуб имеет право арендовать этого футболиста у «Манчестер Юнайтед», а затем выкупить его. В матче против «Виссел Кобе» Рашфорд провел на поле примерно полчаса, а затем был заменен.