Futbolchi Danil Krugovoy hujumchi yarim himoyachi Abbosbek Fayzullaevning so‘zlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Abbosbek Moskva jamoasidan «Istanbul Boshakshehir» klubiga o‘tmoqda. Krugovoyning aytishicha, Abbosbek ketishidan oldin unga «Endi sen yangi Messi» degan so‘zlarni aytgan.
Bu so‘zlar ehtimol yo‘l-yo‘riq berish maqsadida bo‘lgan. Danil Krugovoy rasmiy ravishda chap qanot himoyachisi hisoblanadi.
Biroq yozda CSKA jamoasiga bosh murabbiy bo‘lib kelgan Fabio Chelestini uni hujum chizig‘ida ham qo‘llamoqda. Yakshanba kuni Krugovoy «Ahmat»ga qarshi uy uchrashuvida ikkita gol urib, jamoasiga 2:1 hisobida g‘alaba keltirdi.
CSKA ning keyingi o‘yini 30 iyul, chorshanba kuni Rossiya Kubogi doirasida «Lokomotiv»ga qarshi bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yin jamoaning musobaqadagi davomiyligi uchun muhim hisoblanadi.

Круговому Аббосбек: Теперь ты новый Месси
Футболист Данил Круговой высказал свое мнение о словах нападающего полузащитника Аббосбека Файзуллаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аббосбек переходит из московской команды в клуб «Истанбул Башакшехир». По словам Кругового, перед уходом Аббосбек сказал ему: «Теперь ты новый Месси».
Эти слова, возможно, были сказаны с целью дать наставление. Данил Круговой официально считается левым защитником.
Однако летом к команде ЦСКА в качестве главного тренера пришел Фабио Челестини, который также использует его на атакующей позиции. В воскресенье Круговой забил два гола в домашнем матче против «Ахмата», приведя свою команду к победе со счетом 2:1.
Следующий матч ЦСКА состоится 30 июля, в среду, в рамках Кубка России против «Локомотива». Эта игра имеет важное значение для продолжения команды в турнире.