CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini ikki futbolchining jamoani tark etgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular – markaziy yarim himoyachi Maksim Muxin va hujumchi yarim himoyachi Abbosbek Fayzullaevdir. Oldinroq CSKA rasmiylari Fayzullaevning «Istanbul Boshakshehir» klubiga o‘tishi yaqin ekanligini tasdiqlagan, Muxinning esa «Sochi» jamoasi bilan bog‘liqligi matbuotda aytilgan edi.
Chelestini matbuotga bergan intervyusida: «Muxin va Abbos jamoani tark etmoqda, bu haqiqat. Ular allaqachon to‘rt kundan beri jamoada yo‘q, biz ularga ishonmaymiz», dedi.
Yakshanba kuni CSKA o‘z maydonida «Axmat» jamoasiga qarshi 2:1 hisobida g‘alabaga erishdi. Danil Krugovoy ikki gol urib, g‘alabada muhim rol o‘ynadi.
Premyer-liganing dastlabki ikki turidan so‘ng CSKA jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan holda musobaqada faol ishtirok etmoqda.

Два футболиста покинули команду из ЦСКА
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини сообщил о том, что два футболиста покинули команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это центральный полузащитник Максим Мухин и нападающий полузащитник Аббосбек Файзуллаев. Ранее официальные лица ЦСКА подтвердили, что Файзуллаев близок к переходу в клуб «Истанбул Башакшехир», а о связи Мухина с командой «Сочи» говорилось в прессе.
Челестини в интервью для прессы сказал: «Мухин и Аббос покидают команду, это правда. Они уже четыре дня отсутствуют в команде, мы им не доверяем».
В воскресенье ЦСКА одержал победу над командой «Ахмат» со счетом 2:1 на своем поле. Данил Круговой забил два гола и сыграл важную роль в победе.
После первых двух туров Премьер-лиги команда ЦСКА активно участвует в соревнованиях, набрав четыре очка.