Kazanlik “Rubin” jamoasi himoyachisi Ilya Rozhkov Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan uchrashuv natijasi yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining ikkinchi tur uchrashuvi 2:2 hisobida yakunlandi. Mehmonlar o‘yinning so‘nggi daqiqalarida mag‘lubiyatdan qochishdi.
Rozhkovning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda jamoa ikki oddiy xatoga yo‘l qo‘ydi. Tanaffusda ular bosimni oshirish va pressingga o‘tish haqida gaplashishdi.
Natijada, pressing muvaffaqiyatli bo‘ldi. Ikkinchi turdan so‘ng “Zenit” 4 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi.
“Rubin” ham 4 ochko bilan to‘rtinchi pog‘onani egallagan. Moskva “Lokomotiv” jamoasi esa 6 ochko bilan barcha uchrashuvlarni g‘alaba bilan yakunlagan yagona jamoa hisoblanadi.

Рожков: На перерыве обсудили стратегию прессинга
Защитник казанского "Рубина" Илья Рожков высказал свое мнение о результате матча с петербургским "Зенитом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч второго тура чемпионата России завершился со счетом 2:2. Гости в последние минуты игры избежали поражения.
По словам Рожкова, в первом тайме команда допустила две простые ошибки. На перерыве они обсудили увеличение давления и переход к прессингу.
В результате прессинг оказался успешным. После второго тура "Зенит" занимает шестое место в турнирной таблице с 4 очками.
"Рубин" также занимает четвертое место с 4 очками. Московский "Локомотив" является единственной командой, которая завершила все матчи с победой, имея 6 очков.