Klub va futbolchi o‘zaro kelishuv asosida shartnomani bekor qilishdi. Hozircha futbolchi kelajakdagi faoliyatini qayerda davom ettirishini aniqlamagan.
Sheliya Berishaning "Ahmat"ni tark etishini mantiqqa zid deb hisoblaydi, biroq u klub rahbariyatining futbolga bo‘lgan qarashlariga aralashishni istamaydi. Darvozabonning so‘zlariga ko‘ra, Berisha haqiqiy lider sifatida jamoaga ta’sir ko‘rsatgan va natijalarga erishishda muhim rol o‘ynagan.
Kosovolik 33 yoshli futbolchi "Ahmat" safida jami 199 o‘yin o‘tkazib, 28 ta gol urgan va 23 ta golga uzatma bergan. Uning bozor qiymati taxminan 600 ming yevroga teng.
Berishaning jamoani tark etishi jamoa uchun muhim voqea bo‘lib, uning o‘rnini to‘ldirish masalasi jiddiy e’tibor talab qiladi.

Шелия: Уход Бери не имеет смысла, но я не вмешиваюсь
Вратарь грозненского клуба "Ахмат" Георгий Шелия высказал свое мнение о том, что Бернар Бериша покинул команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб и футболист расторгли контракт по взаимному согласию. Пока футболист не определился, где продолжит свою карьеру.
Шелия считает уход Бериши из "Ахмата" нелогичным, однако не хочет вмешиваться в взгляды руководства клуба на футбол. По словам вратаря, Бериша оказал влияние на команду как настоящий лидер и сыграл важную роль в достижении результатов.
33-летний футболист из Косово провел за "Ахмат" в общей сложности 199 матчей, забил 28 голов и сделал 23 голевых передачи. Его рыночная стоимость составляет примерно 600 тысяч евро.
Уход Бериши из команды является важным событием для клуба, и вопрос о том, как заполнить его место, требует серьезного внимания.