Kolyvanov: Spartak ikkinchi haydalishdan so‘ng mag‘lub bo‘ldi
Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Kolyvanov Rossiyaning birinchi ligasining ikkinchi turida bo‘lib o‘tgan “Spartak” va “Baltika” o‘rtasidagi (0:3) uy uchrashuvidagi mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, o‘yinning boshidan boshlab “qizil-oq” jamoasi uchun vaziyat murakkab kechgan, ayniqsa, 10-daqiqada Anton Zabolotniyning maydonni erta tark etishi natijasida. Kolyvanov fikricha, bosh murabbiy Deyan Stankovich birinchi turdagi g‘alabadan so‘ng jamoaning imkoniyatlarini ortiqcha baholagan va kamchilikda o‘ynash uchun aniq taktika tayyorlamagan.
U shuningdek, hech kim “Spartak”ning 10-daqiqada o‘yinchi soni o‘n nafardan kam bo‘lishini kutmaganini ta’kidladi. Stankovich birinchi o‘yindan keyin jamoaning “Baltikani” yengishiga ishonib qolgan.
Ikkinchi bo‘limda jamoa asta-sekin zaiflashib, ikkinchi o‘yinchining maydonni tark etishi bilan vaziyat aniq bo‘lgan. Marqinyosning maydonni tark etishi natijasida “Spartak” to‘qqiz nafarga kamayib, qarshilik ko‘rsatishda qiynalgan.

Колянов: Спартак проиграл после второго удаления
Бывший футболист сборной России Игорь Колыванов высказал мнение о поражении «Спартака» в домашнем матче против «Балтики» (0:3), который прошел во втором туре первой лиги России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, с самого начала игры ситуация для «красно-белых» была сложной, особенно после того, как на 10-й минуте Антон Заболотный покинул поле. Колыванов считает, что главный тренер Деян Станкович после победы в первом туре переоценил возможности команды и не подготовил четкую тактику для игры в меньшинстве.
Он также отметил, что никто не ожидал, что у «Спартака» на 10-й минуте будет меньше десяти игроков. Станкович после первой игры уверовал, что команда сможет одолеть «Балтику».
Во втором тайме команда постепенно ослабела, и ситуация стала ясной после удаления второго игрока. Из-за ухода Маркиньоса «Спартак» остался в девятером и испытывал трудности с сопротивлением.