пасмурно ветер 3.3 м/с, В
Burnli jamoasining darvozaboni Jeyms Trafford «Manchester Siti»ga qaytishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda taniqli manba Fabrisio Romano ma’lum qildi. Manbaning xabar berishicha, Burnli va Manchester Siti o‘rtasida futbolchini sotib olish bo‘yicha 31 million yevro miqdorida kelishuvga erishilgan.
Bugun 22 yoshli ingliz darvozabon yangi jamoasida asosiy tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Trafford 2021 yildan buyon Manchester Siti tarkibida bo‘lgan.
Bir necha bor ijaraga berilgach, u Burnli jamoasiga 17,3 million yevroga o‘tgan. O‘tgan mavsumda u Chempionship ligasining eng yaxshi darvozaboni deb topilgan.
45 o‘yinda maydonga tushgan futbolchi 16 ta gol o‘tkazib yuborgan, 29 ta o‘yinda esa darvozasini daxlsiz saqlagan. Bu ko‘rsatkichlar uning yuqori malakasi va ishonchliligini tasdiqlaydi.
Jeyms Traffordning qaytishi «Manchester Siti» uchun muhim voqea bo‘ladi, chunki u jamoaning darvozabonlar zaxirasini mustahkamlaydi. Futbol ixlosmandlari uning yangi jamoasidagi faoliyatini diqqat bilan kuzatib borishmoqda.

пасмурно ветер 1.8 м/с, В
Вратарь команды «Бернли» Джеймс Траффорд близок к возвращению в «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный источник в социальных сетях Фабрицио Романо сообщил. По информации источника, между «Бернли» и «Манчестер Сити» достигнуто соглашение о покупке футболиста на сумму 31 миллион евро.
Сегодня 22-летний английский вратарь пройдет основной медицинский осмотр в своей новой команде. Траффорд находится в составе «Манчестер Сити» с 2021 года.
После нескольких аренда он перешел в команду «Бернли» за 17,3 миллиона евро. В прошлом сезоне он был признан лучшим вратарем Чемпионшипа.
Футболист, сыгравший в 45 матчах, пропустил 16 голов, а в 29 матчах сохранил свои ворота в неприкосновенности. Эти показатели подтверждают его высокий уровень квалификации и надежности.
Возвращение Джеймса Траффорда станет важным событием для «Манчестер Сити», так как он укрепит резерв вратарей команды. Футбольные болельщики внимательно следят за его выступлениями в новой команде.