Turk jurnalisti Caner Ishbegen diren Jedsan Fernandesning «Spartak»ga sotilishi sabablarini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq, Rossiya klubi «Beshiktash» bilan kelishuvni yakunlagani haqida xabarlar tarqalgan edi. «Biz Fernandesning ketishini kutgan edik, chunki «Beshiktash» Orkun Kekchuni sotib oldi.
Ushbu ikki futbolchi bir vaqtda maydonda o‘ynay olmas edi, shuning uchun klub rahbariyati uni sotishga rozi bo‘ldi», deb ta’kidlaydi jurnalist «Match TV»ga bergan intervyusida. Yaqinda portugaliyalik futbolchining Moskva klubiga o‘tish shartlari ma’lum bo‘ldi.
«Spartak» «Beshiktash»ga 20 million yevro to‘laydi. Bundan tashqari, 5 million yevro bonus shaklida berilishi ko‘zda tutilgan.

Турция назвала причину продажи Фернандеса в «Спартак»
Турецкий журналист Джанер Ишбеген сообщил о причинах продажи Жедсона Фернандеша в «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что российский клуб завершил соглашение с «Бешикташем». «Мы ожидали ухода Фернандеша, так как «Бешикташ» купил Оркуна Кекчю.
Эти два футболиста не могли бы играть одновременно на поле, поэтому руководство клуба согласилось его продать», - подчеркивает журналист в интервью «Match TV». Недавно стали известны условия перехода португальского футболиста в московский клуб.
«Спартак» заплатит «Бешикташу» 20 миллионов евро. Кроме того, предусмотрено 5 миллионов евро в виде бонусов.