Chichinadze: Orenburg RPLda o‘rnini haqli egalladi
Anri Chichinadze, Orenburg jamoasi futbolchisi, jamoaning Rossiya Premer Ligasi (RPL)ga qaytishi haqidagi yangilikni qanday qabul qilgani va u bu qarorni adolatli deb hisoblashining sabablarini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orenburg jamoasi mavsum boshlanishidan sakkiz kun oldin Torpedo jamoasining o‘rinini egalladi. Torpedo Rossiya Futbol Ittifoqi tomonidan hakamlarni sotib olishga urinishda ayblanib jazolangan edi.
Chichinadze Orenburgning yuqori liga uchun o‘rinini haqsiz deb atash mumkin emasligini ta’kidladi va jamoaning qaytishi katta rag‘bat manbai ekanligini bildirdi. Futbolchi “Match Premier” telekanaliga bergan intervyusida, RPLda o‘ynashlarini Moskva yig‘inida tushlik paytida bilib, bu yangilikni juda yaxshi qabul qilishganini aytdi.
Bu klub uchun katta baxt va qo‘shimcha motivatsiya ekanligini ta’kidladi. Yangi mavsumning birinchi turida Orenburg o‘z maydonida CSKA bilan durang o‘ynadi, hisob 0:0 bo‘ldi.
Bir hafta o‘tgach, Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa yana o‘z maydonida Makhachkala Dinamo jamoasi bilan 1:1 hisobida durang natijasini qayd etdi. Shunday qilib, Orenburg jamoasi yangi mavsumda yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda va yuqori ligada o‘z o‘rnini saqlab qolishga intilmoqda.

Чичинадзе: Оренбург справедливо занял свое место в РПЛ
Анри Чичинадзе, футболист команды Оренбург, объяснил, как он воспринял новость о возвращении команды в Российскую Премьер-Лигу (РПЛ) и почему считает это решение справедливым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Оренбург заняла место команды Торпедо за восемь дней до начала сезона. Торпедо было наказано за попытку подкупа судей Российским Футбольным Союзом.
Чичинадзе подчеркнул, что нельзя назвать место Оренбурга в высшей лиге незаслуженным, и отметил, что возвращение команды является большим источником мотивации. Футболист в интервью телеканалу "Матч Премьер" сказал, что они очень хорошо восприняли эту новость, узнав о том, что будут играть в РПЛ, во время обеда на московском сборе.
Он отметил, что это большое счастье и дополнительная мотивация для клуба. В первом туре нового сезона Оренбург сыграл вничью с ЦСКА на своем поле, счет 0:0.
Через неделю команда под руководством Владимира Слишковича снова на своем поле зафиксировала ничейный результат 1:1 с командой Динамо Махачкала. Таким образом, команда Оренбург показывает хороший уровень игры в новом сезоне и стремится сохранить свое место в высшей лиге.