Rodrigo Tottenhem bilan muzokaralar olib bormoqda
Hujumchi Rodrigoning yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin "Real" klubini tark etishi mumkinligi haqida ma’lumotlar bor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli Rodrigoning Madrid klubidan ketishga tayyorligi va hozirda "Tottenhem" jamoasi bilan muzokaralar olib borayotgani haqida jurnalist Ramon Alvares de Mon o‘zining YouTube kanalida ma’lum qildi. Shu bilan birga, Rodrigoga "Liverpul" jamoasidan ham taklif kelishi ehtimoldan xoli emasligi qayd etilmoqda.
Hozirgi shartnoma Rodrigoni "Real" bilan 2028 yil o‘rtalarigacha bog‘lab turibdi. Braziliyalik futbolchi yozgi Klub jahon chempionatida kam maydonga tushdi.
Bu esa murabbiy Xabi Alonso Rodrigoni asosiy tarkibning ishonchli o‘yinchisi sifatida ko‘rmayotganini anglatadi. Transfermarkt portali Rodrigoning bozor qiymatini 90 million yevroga baholamoqda.
Umuman olganda, Rodrigoning transferi yaqin vaqt ichida aniq bo‘lishi mumkin va bu "Real" jamoasi uchun muhim yangilik hisoblanadi.

Родриго ведет переговоры с Тоттенхэмом
Нападающий Родриго может покинуть клуб "Реал" до закрытия летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Рамон Альварас де Мон сообщил на своем YouTube-канале, что 24-летний Родриго готов уйти из мадридского клуба и сейчас ведет переговоры с командой "Тоттенхэм". Также отмечается, что не исключено поступление предложения от команды "Ливерпуль".
Текущий контракт связывает Родриго с "Реалом" до середины 2028 года. Бразильский футболист мало выходил на поле на летнем клубном чемпионате мира.
Это говорит о том, что тренер Хаби Алонсо не рассматривает Родриго как надежного игрока основного состава. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Родриго в 90 миллионов евро.
В целом, трансфер Родриго может стать ясным в ближайшее время, и это будет важной новостью для команды "Реал".