Cherchesov Maksimenko 200-o‘yinda tabrikladi
Dam olish kunlari darvozabon Aleksandr Maksimenko «Spartak» jamoasi safida 200-marta maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu munosabat bilan futbolchiga avval «qizil-oq» jamoada aynan 200 o‘yinda ishtirok etgan Stanislav Cherchesov murojaat qildi. Cherchesov o‘z so‘zlarida Maksimenkoga minnatdorlik bildirib, 200 o‘yinni eslatgani uchun rahmat aytdi.
U shuningdek, «Spartak» kabi nufuzli klubda bunday o‘yinlar soniga erishish katta natija ekanligini ta’kidladi. Ayniqsa, Aleksandr akademiya tarbiyalanuvchisi bo‘lib, yoshligidan asosiy jamoaning birinchi raqamli darvozaboni darajasiga ko‘tarilgani faxrli holat ekanini qayd etdi.
Stanislav Salamovich Maksimenkoga kelgusida ko‘plab sovrinlar qo‘lga kiritishni va «Spartak» an’analari saqlanishini tiladi. Shuningdek, u Aleksandrning Yevrokuboklarda o‘zini sinab ko‘rish imkoniyati hali mavjudligiga ishonch bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, shanba kuni «Spartak» o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa o‘yinni to‘qqiz nafar futbolchi bilan yakunladi, chunki Anton Zabolotniy (11-daqiqa) va Markinyos (58-daqiqa) qizil kartochka oldi.

Черчесов поздравил Максименко с 200-й игрой
В выходные дни вратарь Александр Максименко в 200-й раз вышел на поле в составе команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу к футболисту обратился именно Станислав Черчесов, который также принимал участие в 200 играх за «красно-белых». Черчесов в своих словах выразил благодарность Максименко и поблагодарил за напоминание о 200 играх.
Он также отметил, что достижение такого количества игр в таком престижном клубе, как «Спартак», является большим достижением. Особенно примечательно, что Александр является воспитанником академии и с юных лет поднялся до уровня основного вратаря первой команды, что является гордостью.
Станислав Саламович желает Максименко в будущем завоевать множество трофеев и сохранить традиции «Спартака». Он также выразил уверенность, что у Александра все еще есть возможность попробовать себя в еврокубках.
Напоминаем, что в субботу «Спартак» на своем поле проиграл команде «Балтика» со счетом 0:3. Команда под руководством Деяна Станковича завершила игру с девятью футболистами, так как Антон Заболотный (11-я минута) и Маркиньос (58-я минута) получили красные карточки.