Spartak Rostovga qarshi o‘yinda o‘zini tiklashi kerak
Sobiq «Spartak» futbolchisi Valeriy Kechinov Rossiya Kubogi doirasida o‘tkaziladigan «Spartak» va «Rostov» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi chempionat o‘yinida «Spartak»ning mag‘lub bo‘lganini eslatib o‘tdi. Shunga qaramay, kubok o‘yinida «Rostov»ga qarshi maydonga tushib, «Baltika»ga qarshi mag‘lubiyatni qisman yuvish imkoniyati borligini ta'kidladi.
Kechinov o‘yinni qiyin bo‘lishini aytib, «Spartak»ning o‘zini tiklashga harakat qilishini qiziq bilan kuzatishni taklif qildi. Ekspertning fikriga ko‘ra, murabbiy Deyan Stankovich ushbu o‘yinda RPLda kam maydonda qatnashgan futbolchilarni maydonga chiqaradi.
Bu jamoaga yangi imkoniyatlar yaratish va asosiy tarkibga raqobatni oshirish maqsadida amalga oshiriladi. «Rostov» va «Spartak» o‘rtasidagi o‘yin 30 iyul kuni «Rostov»ning uy stadionida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi. Ushbu o‘yin muxlislar uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Спартаку нужно восстановиться в игре против Ростова
Бывший футболист «Спартака» Валерий Кечинов высказал свои мысли о предстоящем матче между командами «Спартак» и «Ростов» в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что в последнем чемпионатном матче «Спартак» потерпел поражение. Тем не менее, он отметил, что в кубковом матче есть возможность частично искупить поражение от «Балтики», выйдя на поле против «Ростова».
Кечинов сказал, что игра будет сложной, и предложил с интересом наблюдать за тем, как «Спартак» будет пытаться восстановиться. По мнению эксперта, тренер Деян Станкович выпустит на поле футболистов, которые мало играли в РПЛ.
Это делается для создания новых возможностей для команды и повышения конкуренции в основном составе. Матч между «Ростовом» и «Спартаком» пройдет 30 июля на домашнем стадионе «Ростова».
Встреча начнется в 20:45 по московскому времени. Ожидается, что этот матч будет интересным и важным для болельщиков.