Romano: Al-Nasra Kukurelya uchun taklif bermadi
Insayder Fabrizio Romano “Al-Nasra” klubi “Chelsea”ning chap himoyachisi Mark Kukurelya bilan shartnoma imzolash niyati borligi haqidagi ma’lumotni tasdiqlamadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi kunlarda Saudiya Arabistoni chempionati vakili bo‘lgan “Al-Nasra”ning ispaniyalik futbolchiga qiziqishi haqida xabarlar tarqaldi. Romano ma’lumotiga ko‘ra, “Al-Nasra” Mark Kukurelyaga hech qanday taklif bermagan.
27 yoshli futbolchi to‘liq “Chelsea”ga e’tibor qaratgan va jamoani tark etishni rejalashtirmayapti. U jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.
Transfermarkt ekspertlari fikricha, Mark Kukurelyaning bozor qiymati 35 million yevro atrofida baholanmoqda. Uning “Chelsea” bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Shuningdek, yaqinda “Al-Nasra” “Chelsea”ning yana bir vakili – hujumchi Joau Felish bilan transfer bo‘yicha kelishuvga erishgan. Bu holat klubning faoliyatidagi muhim yangiliklardan biridir.

Романо: Аль-Насра не сделал предложения Кукурелье
Инсайдер Фабрицио Романо не подтвердил информацию о том, что клуб "Аль-Наср" намерен подписать контракт с левым защитником "Челси" Марком Кукурельей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние дни появились сообщения о заинтересованности "Аль-Насра", представляющего чемпионат Саудовской Аравии, в испанском футболисте. По данным Романо, "Аль-Наср" не сделал Марку Кукурелье никаких предложений.
27-летний футболист полностью сосредоточен на "Челси" и не планирует покидать команду. Он является одним из ключевых игроков команды.
По мнению экспертов Transfermarkt, рыночная стоимость Марка Кукурели оценивается примерно в 35 миллионов евро. Его действующий контракт с "Челси" рассчитан до середины 2028 года.
Кроме того, недавно "Аль-Наср" достиг соглашения о трансфере еще одного представителя "Челси" – нападающего Жоау Фелиша. Этот случай является одним из важных новостей в деятельности клуба.