Jurnalist Pavel Gorodnitskiy ma’lum qilishicha, “Rubin” jamoasi Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi tur uchrashuvi oldidan bir kun avval “Zenit” tarkibida Luis Enrike yo‘qligini aniqlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Buning sababi hujumchining jarohat olgani bo‘lib, u Kazanga uchib kelmagan. Gorodnitskiy “Komment.Shou” YouTube-kanalida aytishicha, bu ma’lumot piterlik klubning fentezi-turnirlardagi o‘yinchilar ro‘yxatidan Luis Enrikening o‘chirilishi orqali ma’lum bo‘lgan.
Bu holat jamoa xodimlarining e’tiborini tortib, braziliyalik futbolchining o‘yinni o‘tkazib yuborishi aniq bo‘lgan. Shu sababli “Zenit” rahbariyati xodimlarga fentezi-o‘yinlarda ishtirok etishni taqiqlagan, bu orqali jamoa tarkibidagi yangiliklarning tarqalishini oldini olish maqsad qilingan.
Ikkinchi turda “Zenit” va “Rubin” o‘rtasidagi uchrashuv 2:2 hisobida durang bilan yakunlangan. Hozirgi vaqtda Semak boshchiligidagi jamoa Rossiya Premyer Ligasi jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.
Oldinda esa 30 iyul kuni “Akhmat” bilan Rossiya Kubogi o‘yini va 3 avgustda CSKA bilan chempionat uchrashuvi kutmoqda.

Рубин узнал о травме нападающего Зенита
Журналист Павел Городницкий сообщил, что команда "Рубин" за день до матча второго тура Российской Премьер-Лиги выяснила, что в составе "Зенита" отсутствует Луис Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Причиной этого является травма нападающего, который не прилетел в Казань. Городницкий в эфире YouTube-канала "Коммент.Шоу" заявил, что эта информация стала известна из-за удаления Луиса Энрике из списка игроков клуба в фэнтези-турнирах.
Этот случай привлек внимание сотрудников команды, и стало ясно, что бразильский футболист пропустит игру. Поэтому руководство "Зенита" запретило сотрудникам участвовать в фэнтези-играх, чтобы предотвратить распространение новостей о составе команды.
Во втором туре матч между "Зенитом" и "Рубином" завершился вничью 2:2. В настоящее время команда под руководством Семака занимает шестое место в таблице Российской Премьер-Лиги.