Polsha himoyachisi Yan Bednarek "Portu"ga qo‘shildi
Markaziy himoyachi Yan Bednarek Portugaliya chempionatining yangi mavsumini mamlakatning bronza medali sohibi "Portu" klubida o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mazkur jamoa bilan shartnoma imzoladi. Ushbu ma’lumot klubning rasmiy veb-saytida e’lon qilindi.
Shartnoma muddati to‘rt yilni tashkil etadi. Bola portali xabariga ko‘ra, transfer summasi 7,5 million yevroni tashkil qildi.
Shuningdek, polshalik futbolchining shartnomasida 60 million yevro miqdoridagi badal summasi belgilangan. Bednarek "Leh" klubida tarbiyalangan.
U shuningdek "Gurnik", "Aston Villa" va "Sautgempton" jamoalarida ham o‘ynagan. O‘tgan mavsumda 29 yoshli futbolchi "Muqaddaslar" jamoasi safida 34 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta ogohlantirish olib, 2 ta gol urdi.

Польский защитник Ян Беднарек присоединился к "Порту"
Центральный защитник Ян Беднарек проведет новый сезон в португальском чемпионате в клубе "Порту", обладателе бронзовой медали страны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подписал контракт с этой командой. Данная информация была опубликована на официальном сайте клуба.
Срок контракта составляет четыре года. По информации портала, сумма трансфера составила 7,5 миллиона евро.
Кроме того, в контракте польского футболиста предусмотрен выкуп за сумму в 60 миллионов евро. Беднарек был воспитан в клубе "Лех".
Он также играл в командах "Гурник", "Астон Вилла" и "Саутгемптон". В прошлом сезоне 29-летний футболист провел 34 матча за команду "Святые", получив 4 предупреждения и забив 2 гола.