пасмурно ветер 4.9 м/с, Ю
Turpal-Ali Ibishev, "Akhmat" jamoasi futbolchisi, jamoaning Rossiya Premyer Ligasi boshlanishidagi muvaffaqiyatsiz o‘yinidan keyin o‘z o‘yinini yaxshilashiga ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yaxshi o‘ynamoqda, ammo ba’zi xatolar tufayli oson gollar o‘tkazib yuborilmoqda. Ibishev "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida, mavsumdagi birinchi g‘alabani qo‘lga kiritish jamoaning o‘yinini yaxshilashga yordam berishini ta’kidladi.
Grozni jamoasi joriy mavsum boshida ikki marta mag‘lub bo‘ldi. Aleksandr Storojuk boshchiligidagi "Akhmat" avval "Rubin"ga 0:2 hisobida, keyin esa CSKAga 1:2 hisobida yutqazdi.
30 iyul kuni "Akhmat" o‘z maydonida Rossiya Kubogi doirasidagi Fonbet o‘yinida "Zenit"ni qabul qiladi. Shundan so‘ng jamoa 3 avgustda Premyer-liganing uchinchi turida Makhachqaladagi "Dinamo" bilan safar o‘yinini o‘tkazadi.

Ибишев: После первой победы мы улучшим игру
Турпал-Али Ибишев, футболист команды "Ахмат", выразил уверенность в том, что после неудачной игры команды в начале Российской Премьер-Лиги он улучшит свою игру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда играет хорошо, но из-за некоторых ошибок пропускает легкие голы. Ибишев в интервью телеканалу "Матч ТВ" отметил, что первая победа в сезоне поможет команде улучшить свою игру.
Команда из Грозного дважды потерпела поражение в начале текущего сезона. Под руководством Александра Сторожука "Ахмат" сначала проиграл "Рубину" со счетом 0:2, а затем ЦСКА со счетом 1:2.
30 июля "Ахмат" на своем поле примет "Зенит" в рамках Кубка России в игре Фонбет. После этого команда проведет выездной матч против "Динамо" в Махачкале 3 августа в третьем туре Премьер-лиги.