Rossiya terma jamoasi Qatarga qarshi o‘yin o‘tkazadi
Rossiya terma jamoasi Qatarning terma jamoasi bilan do‘stona o‘yin o‘tkazishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur jamoa Osiyo futbol konfederatsiyasining eng kuchli jamoalaridan biridir. RIA Novosti Sport xabariga ko‘ra, manbalarga tayanib, o‘yin 7 sentyabr kuni Qatar poytaxti Dohada o‘tkazilishi mumkin.
Hozircha o‘yinni tashkil etish bo‘yicha hujjatlar imzolanmagan. Eslatib o‘tamiz, Rossiya va Qatar terma jamoalari 2023 yilda ham o‘zaro o‘yin o‘tkazgan bo‘lib, o‘sha o‘yinda hisob 1:1 ga tenglashgan.
Qatar jamoasi Osiyo Kubogi sohibi va 2022 yilgi jahon chempionati mezboni hisoblanadi. 2023 yil iyun oyida Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi uy maydonida Nigeriya terma jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi, shuningdek, Belarusga qarshi safarda 4:1 hisobida g‘alaba qozondi.

Сборная России проведет матч против Катара
Сборная России может провести товарищеский матч с национальной командой Катара. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта команда является одной из сильнейших в Азии. По информации РИА Новости Спорт, со ссылкой на источники, игра может состояться 7 сентября в столице Катара, Дохе.
Пока документы на организацию матча не подписаны. Напомним, что сборные России и Катара также встречались в 2023 году, и тогда счет в матче составил 1:1.
Команда Катара является обладателем Кубка Азии и хозяином чемпионата мира 2022 года. В июне 2023 года сборная России под руководством Валерия Карпина сыграла вничью 1:1 с национальной командой Нигерии на домашнем стадионе, а также одержала победу над Беларусью со счетом 4:1 в гостях.
Из-за политических причин сборная России была отстранена от официальных соревнований на протяжении трех с половиной лет.