CSKA Rosha o‘rnini yoshlar bilan to‘ldirishi mumkin
Sobiq CSKA futbolchisi Dmitriy Xomuha poytaxt klubi tarkibidan Villyan Roshaning ehtimoliy ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda BAAning "Al-Jazira" klubiga braziliyalik himoyachining shartnoma imzolash arafasida ekanligi haqida ma’lumot tarqaldi. Xomuhaga ko‘ra, Rossiya Premyer Ligasi jamoalarida Roshaga o‘rinbosar topish juda qiyin, chunki har qanday futbolchi uchun narx juda yuqori bo‘ladi.
U fikricha, agar himoyachini almashtirish bo‘lsa, bu faqat legionerlar foydasiga bo‘ladi. Shu bilan birga, sobiq futbolchi yosh futbolchilarni rivojlantirish orqali Roshaning o‘rnini to‘ldirish mumkinligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, "armeyskiy" klub yoshlarni maydonga ko‘proq chiqarib, ularning tajribasini oshirishi zarur. Villyan Rosha uch yil davomida CSKA safida 106 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urgan va 9 ta golga uzatma bergan.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qanchalik katta hissa qo‘shganini ko‘rsatadi. Jamoa rahbariyati va murabbiylar jamoa tarkibini yanada kuchaytirish uchun aniq qaror qabul qilishlari kerak.
Shuningdek, yosh futbolchilarga ishonch bildirish va ularni rivojlantirish ham muhim masala hisoblanadi. CSKA muxlislari va futbol jamoatchiligi yaqin kelajakda klubning yangi strategiyasi haqida ko‘proq ma’lumot olishni kutmoqda.

CSKA Роша может заполнить свою позицию молодежью
Бывший футболист ЦСКА Дмитрий Хомуха высказал мнение о возможном уходе Виллиана Роши из состава столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно появилась информация о том, что бразильский защитник на грани подписания контракта с клубом ОАЭ "Аль-Джазира". По словам Хомухи, найти замену Роше в командах Российской Премьер-Лиги очень сложно, так как цена для любого футболиста будет очень высокой.
Он считает, что если будет замена защитнику, то это будет только в пользу легионеров. В то же время бывший футболист подчеркнул, что можно заполнить место Роши, развивая молодых футболистов.
По его мнению, "армейскому" клубу необходимо чаще выводить молодежь на поле и повышать их опыт. Виллиан Роша провел три года в составе ЦСКА, сыграв 106 матчей, забив 7 голов и отдав 9 голевых передач.
Эти показатели показывают, насколько большой вклад он внес в команду. Руководство команды и тренеры должны принять четкое решение для дальнейшего усиления состава.
Также важно доверять молодым футболистам и развивать их. Фанаты ЦСКА и футбольное сообщество ожидают больше информации о новой стратегии клуба в ближайшем будущем.