Titov: Stankovich haqida xulosalar «Zenit»dan keyin
Eks-kapitan «Spartak» jamoasi sobiq sardori Egor Titov jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Titovdan so‘ralganda, u bahorda «qizil-oq» jamoasi Stankovich bilan shartnomani uzaytirish qarorini noto‘g‘ri deb hisoblamaydimi, degan savolga javob berdi. Uning fikricha, jamoada barqarorlik bo‘lishi kerak, chunki har bir mag‘lubiyatdan keyin murabbiylarni almashtirish bilan jamoa rivojlanmaydi va doimiy aylanishga tushib qoladi.
Stankovich o‘z ishini davom ettirishi kerak, to‘liq javobgarlik uning va uning shtabining zimmasida. Ular xatolarini tahlil qilib, kerakli xulosalarni chiqaradilar.
Titovning aytishicha, ayniqsa, «Zenit»ga qarshi o‘yin oldidan jamoaning yaxshilanishini ko‘rish muhim. «Spartak» 16 avgust kuni o‘z maydonida «Zenit» bilan bahs olib boradi.
Shunga qadar Stankovich jamoasi Rossiya Kubogi doirasida «Rostov» va «Dinamo» (Maxachkala) jamoalari hamda Rossiya Premer-ligasida «Akron» va «Lokomotiv» jamoalariga qarshi o‘yinlar o‘tkazadi. Bu o‘yinlar jamoaning keyingi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Титов: Выводы о Станковиче после «Зенита»
Экс-капитан команды «Спартак» бывший капитан Егор Титов высказал свое мнение о главном тренере Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Когда Титова спросили, считает ли он решение «красно-белых» продлить контракт со Станковичем ошибочным, он ответил. По его мнению, в команде должна быть стабильность, так как замена тренеров после каждого поражения не приведет к развитию команды и она окажется в постоянной ротации.
Станкович должен продолжать свою работу, полная ответственность лежит на нем и его штабе. Они проанализируют свои ошибки и сделают необходимые выводы.
По словам Титова, особенно важно увидеть улучшение команды перед игрой с «Зенитом». «Спартак» 16 августа проведет матч против «Зенита» на своем поле.
До этого Станкович проведет игры с командами «Ростов» и «Динамо» (Махачкала) в рамках Кубка России, а также с командами «Акрон» и «Локомотив» в Российской Премьер-Лиге. Ожидается, что эти игры повлияют на дальнейшие результаты команды.