Sochi jamoasi 2-3 haftada shakllanadi
Sochi jamoasining bosh murabbiyi Robert Moreno Dinamo jamoasi bilan o‘yin oldidan Match TV uchun fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsum boshining murakkab kechayotganini ta’kidladi. Jamoaning tarkibida o‘zgarishlar bo‘lganligi va futbolchilarning kech qo‘shilgani sababli hozirda kombinatsiyalar ustida ishlash davom etayotganini aytdi.
Taxminan ikki-uch hafta ichida jamoa optimal holatga kelishini ta’kidladi. Murabbiy Dinamo jamoasining asosiy xususiyatlari sifatida ularning murabbiyi Valeriy Georgiyevichning uslubiga mos ravishda to‘pni ko‘p nazorat qilishini, yuqori intensivlik va bosim ko‘rsatishini qayd etdi.
Sochi jamoasi shu tarzda o‘yin uchun tayyorgarlik ko‘rganini bildirdi va o‘yinning oson kechmasligini oldindan kutganini aytdi. Avvalgi o‘yin natijasidan keyin futbolchilarga berilgan chaqiriq haqida so‘ralganda, Moreno jamoaning bunday o‘yinlardan keyin reaksiyasini ko‘rsatishi kerakligini ta’kidladi.
Ular xatolarni tahlil qilib, ularni takrorlamaslik uchun gaplashganini bildirdi. Bugungi o‘yinda esa jamoa o‘zini to‘liq tiklashi, klubga xos bo‘lmagan holat uchun javob berishi lozimligini aytdi.

Команда Сочи сформируется через 2-3 недели
Главный тренер команды Сочи Роберт Морено высказал свои мысли перед игрой с командой Динамо для Match TV. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что начало сезона проходит сложно. Из-за изменений в составе команды и позднего подключения футболистов в настоящее время продолжается работа над комбинациями.
Он подчеркнул, что команда придет в оптимальное состояние примерно через две-три недели. Тренер отметил основные характеристики команды Динамо, такие как высокий контроль мяча в соответствии со стилем их тренера Валерия Георгиевича, высокая интенсивность и давление.
Команда Сочи сообщила, что готовится к игре таким образом и заранее ожидала, что игра не будет легкой. Когда его спросили о вызове футболистов после предыдущего результата игры, Морено подчеркнул, что команда должна продемонстрировать реакцию после таких игр.
Он сообщил, что они проанализировали ошибки и обсудили, как избежать их повторения. В сегодняшней игре команда должна полностью восстановиться и ответить за ситуацию, не характерную для клуба.