Hujumchi Garri Keyn Angliya Premer-ligasiga qaytishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq bu yozda emas, balki keyingi mavsumdan so‘ng amalga oshishi kutilmoqda. The Telegraph nashrida tarqalgan xabarlarga ko‘ra, Keyn 2025/2026 yilgi mavsumdan so‘ng o‘z vatani Angliyaga qaytishni xohlaydi.
Keynning «Bavariya» klubi bilan tuzilgan shartnomasida yil sayin kamayib boruvchi sotib olish opsiyasi mavjud. Shartnoma muddati tugashidan bir yil oldin «Bavariya» futbolchidan voz kechishi mumkin.
«Tottenhem» klubi esa Keynni sotib olishda ustunlik huquqiga ega, biroq bu uchun aniq belgilangan summa ko‘rsatilmagan. London klubi bu huquqni faollashtirishi yoki «Bavariya» bilan alohida kelishuvga kelishi kerak bo‘ladi.
Manbalarning ta’kidlashicha, agar Keyn «Bavariya»ni tark etsa, uning transferi uchun asosiy nomzod «Manchester Yunayted» bo‘ladi. Hozirda 32 yoshdagi futbolchining bozor qiymati 75 million yevroga teng.

Гарри Кейн может вернуться в сборную Англии
Однако это ожидается не этим летом, а после следующего сезона. Согласно сообщениям, распространенным в издании The Telegraph, Кейн хочет вернуться на родину в Англию после сезона 2025/2026.
В контракте Кейна с клубом «Бавария» есть опция выкупа, которая уменьшается с каждым годом. За год до окончания контракта «Бавария» может отказаться от игрока.
Клуб «Тоттенхэм» имеет право преимущественной покупки Кейна, однако конкретная сумма не указана. Лондонскому клубу нужно будет активировать это право или достичь отдельного соглашения с «Баварией».
По словам источников, если Кейн покинет «Баварию», основным кандидатом на его трансфер станет «Манчестер Юнайтед». В настоящее время рыночная стоимость 32-летнего футболиста составляет 75 миллионов евро.