OAV ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchi Birlashgan Arab Amirliklarining «Al-Jazira» klubiga o‘tishi mumkin. Mutaxassisning fikricha, xorijlik futbolchilar jamoaga kelib, ko‘p pul topishadi, ammo o‘z vazifalarini yetarlicha bajarmaydi.
Ular jamoaga foyda o‘rniga muammo keltiradi. Ponomaryovning aytishicha, Rosha Rossiya Premyer Ligasi darajasida yomon himoyachi emas, biroq uning o‘yinida ishonchlilik yetishmaydi.
U doimiy ravishda jiddiy xatolarga yo‘l qo‘yadi. Bunga yaqin vaqt ichida CSKA va «Ahmat» o‘rtasidagi o‘yinda ko‘rilgan xatolari misol bo‘la oladi.
Mutaxassis Villian jamoani tark etsa, bu jamoa uchun yaxshiroq bo‘lishini ta’kidladi. Shuningdek, u xorijlik futbolchilarning jamoaga keltirayotgan salbiy ta’siriga e’tibor qaratdi va mahalliy futbolchilar imkoniyatlarini oshirish zarurligini bildirdi.
Umuman olganda, Ponomaryovning fikricha, jamoa uchun ishonchli va mas’uliyatli himoyachilar zarur. Villian Roshaning hozirgi o‘yini esa bu talabga javob bermaydi.

Пономарёв: Иностранные футболисты наносят вред команде
Бывший защитник ЦСКА Владимир Пономарёв прокомментировал сообщения о том, что бразильский защитник Виллиан Роша может покинуть команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно данным СМИ, футболист может перейти в клуб Объединённых Арабских Эмиратов «Аль-Джазира». По мнению специалиста, иностранные футболисты приходят в команду, зарабатывают много денег, но не выполняют свои обязанности должным образом.
Они приносят команде не пользу, а проблемы. Пономарёв отметил, что Роша не является плохим защитником уровня Российской Премьер-Лиги, однако ему не хватает надёжности в игре.
Он постоянно допускает серьёзные ошибки. Примером могут служить ошибки, увиденные в недавнем матче между ЦСКА и «Ахматом».
Специалист подчеркнул, что если Виллиан покинет команду, это будет лучше для неё. Также он обратил внимание на негативное влияние иностранных футболистов на команду и заявил о необходимости повышения возможностей местных игроков.
В целом, по мнению Пономарёва, команде нужны надёжные и ответственные защитники. Текущая игра Виллиана Роши не соответствует этим требованиям.