Aaron Remsdeyl Sautgemptonga ijaraga o‘tmoqda
NyuKasl va Sautgempton klublari darvozabon Aaron Remsdeyl bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, ingliz futbolchisi ushbu mavsum oxirigacha ijaraga olinadi, keyinchalik uni to‘liq sotib olish imkoniyati ham mavjud. Bu haqda taniqli sport jurnalisti xabar berdi.
O‘tgan mavsumda Aaron Remsdeyl Sautgempton safida Angliya Premer-ligasida 30ta o‘yinda maydonga tushdi va jami 66ta gol o‘tkazib yubordi. Jamoa chempionat jadvalida oxirgi o‘rinni egallab, keyingi mavsumni Chempionshipda davom ettiradigan bo‘ldi.
27 yoshli darvozabonning Transfermarkt portalidagi narxi 16 million yevroga baholanmoqda. Aaron Remsdeyl Sautgemptonga kelishidan oldin uch yil davomida Londonning Arsenal jamoasida o‘ynagan.
Shu tarzda, futbolchining faoliyati davom etmoqda va u yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishga harakat qiladi.

Аарон Ремсдейл переезжает в Саутгемптон на аренду
Клубы Ньюкасла и Саутгемптона достигли соглашения по вратарю Аарону Ремсдейлу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сообщается, что английский футболист будет арендован до конца текущего сезона, после чего у клуба также будет возможность его выкупить. Об этом сообщил известный спортивный журналист.
В прошлом сезоне Аарон Ремсдейл провел 30 матчей за Саутгемптон в Английской Премьер-лиге и пропустил в общей сложности 66 голов. Команда заняла последнее место в таблице чемпионата и продолжит следующий сезон в Чемпионшипе.
Цена 27-летнего вратаря на портале Transfermarkt оценивается в 16 миллионов евро. Аарон Ремсдейл играл в Лондонском Арсенале в течение трех лет перед переходом в Саутгемптон.