Luis Diasning "Bavariya"ga o‘tishiga nima sabab bo‘ldi
"Liverpul" klubi hujumchi qanot o‘yinchisi Luis Dias tez orada "Bavariya" safiga qo‘shilishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar futbolchining transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, "Liverpul" 28 yoshli kolumbiyalik futbolchi uchun taxminan 75 million yevro oladi.
Dias allaqachon Myunxenga yetib kelgan va transfer jarayonini yakunlash uchun zarur ishlarni bajarmoqda. Jurnalist Ben Jeykobs bergan xabarga ko‘ra, "Liverpul" dastlab Diasni sotishni rejalashtirmagan edi.
Biroq futbolchining o‘zi "Bavariya"ga o‘tishni istaganini bildirgach, klub rahbariyati uning iltimosini inobatga oldi va yangi chaqiriq uchun unga ruxsat berdi. Luis Dias "Liverpul" tarkibida 148 o‘yinda maydonga tushib, 41 gol urgan va 23 golga uzatma bergan.
Eslatib o‘tamiz, u 2022 yil yanvar oyida "Portu" klubidan "Liverpul"ga 49 million yevro evaziga kelib qo‘shilgan edi. Shu tariqa, Diasning faoliyati Germaniyada davom etadi va u "Bavariya" safida yangi marralarni zabt etishga harakat qiladi.

Что стало причиной перехода Луиса Диаса в "Баварию"
Нападающий "Ливерпуля" Луис Диас вскоре ожидается в составе "Баварии". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клубы достигли соглашения по трансферу футболиста. По имеющимся данным, "Ливерпуль" получит около 75 миллионов евро за 28-летнего колумбийца.
Диас уже прибыл в Мюнхен и выполняет необходимые действия для завершения трансферного процесса. По информации журналиста Бена Джейкобса, "Ливерпуль" изначально не планировал продавать Диаса.
Однако, когда сам футболист заявил о желании перейти в "Баварию", руководство клуба учло его просьбу и дало разрешение на новый вызов. Луис Диас провел 148 матчей за "Ливерпуль", забил 41 гол и отдал 23 голевые передачи.
Напоминаем, что он присоединился к "Ливерпулю" в январе 2022 года из клуба "Порту" за 49 миллионов евро. Таким образом, карьера Диаса продолжится в Германии, и он будет стремиться покорить новые вершины в составе "Баварии".