Kramarich: Sochi ilk bor jamoaviy o‘ynadi
"Sochi" jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Martin Kramarich Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turi doirasida Moskvaning "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Martin Kramarichning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo"ga qarshi bahsda jamoa ushbu mavsumda ilk bor bir butun jamoa sifatida harakat qildi. U kelgusi uchrashuvlarda ham shunday ruhda o‘ynash kerakligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur uchrashuv "Dinamo"ning 3:2 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. O‘yin davomida "Sochi" jamoasi hisobda oldinda borayotgan edi, biroq ustunlikni saqlab qola olmadi.
Natijada, "Sochi" mavsum boshidagi dastlabki uchta rasmiy o‘yinda jami 2 ta gol urib, 10 ta gol o‘tkazib yubordi va barcha uchrashuvlarda mag‘lubiyatga uchradi. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda "Sochi" PARI Ligasi yakunlariga ko‘ra beshinchi o‘rinni egallagan va pley-off uchrashuvlarida zafar quchgan edi.

Крамарич: Сочи впервые сыграл командой
"Сочи" нападающий полузащитник Мартин Крамарич поделился своими мыслями после матча с московским "Динамо" в рамках первого тура группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мартина Крамарича, в матче против "Динамо" команда впервые в этом сезоне действовала как единое целое. Он отметил, что в следующих встречах нужно играть в том же духе.
Напоминаем, что этот матч завершился победой "Динамо" со счетом 3:2. В ходе игры "Сочи" вел в счете, но не смог удержать преимущество.
В результате "Сочи" в первых трех официальных матчах сезона забил всего 2 гола и пропустил 10, потерпев поражение во всех встречах. Для справки, в прошлом сезоне "Сочи" занял пятое место по итогам PARI Лиги и одержал победу в плей-офф матчах.