"Liverpul" futbol klubiga egalik qiluvchi kompaniya Ispaniya chempionatidagi klublardan birini sotib olishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur ma’lumot The Athletic nashrida e’lon qilindi. Manbaga ko‘ra, sport sohasiga investitsiya kirituvchi Amerika kompaniyasi Fenway Sports Group Ispaniyaning "Xetafe" futbol klubini xarid qilishga qaror qilgan.
Kompaniyaning bu qaroriga sabab sifatida "Xetafe"ning La Liga doimiy ishtirokchisi ekani va barqaror natijalarga erishayotgani ko‘rsatilmoqda. Bu holat kompaniyaga ko‘p klublik modelni rivojlantirish imkonini beradi.
"Xetafe" klubi prezidenti Anxel Torres klubni 100 million funt sterling evaziga sotishga rozi bo‘lgan. Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar boshlangan.
Fenway Sports Group kompaniyasi, shuningdek, mashhur "Boston Red Sox" beysbol jamoasi va "Pittsburgh Penguins" xokkey klubiga ham egalik qiladi. O‘tgan mavsumda "Xetafe" La Ligada 13-o‘rinni egallab, 42 ochko jamg‘argan.
Bu natija klubning barqarorligini va yuqori ligadagi o‘rnini mustahkamlashga xizmat qilmoqda. Kompaniya klublarni rivojlantirish va sport sohasida yangi loyihalarni amalga oshirishni maqsad qilgan.

Fenway Sports Group начала процесс покупки клуба "Хетафе"
Компания, владеющая футбольным клубом "Ливерпуль", планирует приобрести один из клубов испанского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была опубликована в издании The Athletic. По данным источника, американская компания Fenway Sports Group, инвестирующая в спортивную сферу, решила купить футбольный клуб "Хетафе" из Испании.
Причиной этого решения компании указывается то, что "Хетафе" является постоянным участником Ла Лиги и достигает стабильных результатов. Эта ситуация позволяет компании развивать многоклубную модель.
Президент клуба "Хетафе" Анхель Торрес согласился продать клуб за 100 миллионов фунтов стерлингов. В настоящее время начались переговоры между сторонами.
Компания Fenway Sports Group также владеет известной бейсбольной командой "Бостон Ред Сокс" и хоккейным клубом "Питтсбург Пингвинз". В прошлом сезоне "Хетафе" занял 13-е место в Ла Лиге, набрав 42 очка.
Этот результат способствует укреплению стабильности клуба и его позиции в высшей лиге. Компания ставит целью развитие клубов и реализацию новых проектов в спортивной сфере.