Salixova: Fernandes transferi ishonch uyg‘otmayapti
Moskvaning "Spartak" futbol klubi sobiq egasi Leonid Fedunning rafiqasi Zarema Salixova "qizil-oq"lar tarkibiga Jedson Fernandesning qo‘shilishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Fernandesning transferi atrofida paydo bo‘lgan quvonch va ishonchni u to‘liq qo‘llab-quvvatlamaydi. Salixovaning ta’kidlashicha, bu futbolchi Turkiya chempionatidan kelayotgan bo‘lsa-da, bungacha Yevropaning boshqa jamoalarida o‘zini ko‘rsata olmagan.
Salixova, shuningdek, "Benfika" klubi Fernandesga bo‘lgan huquqlarning bir qismini juda oson sotganini ham tanqid qildi. Uning fikricha, bu holat yagona muammo emas.
U, ayniqsa, "Spartak" klubida aynan shu pozitsiyani kuchaytirish zarurati bor-yo‘qligiga shubha bildirdi. Bundan tashqari, u Fernandesning olti oy o‘tib ham jamoada faol va foydali bo‘lib qolishiga ishonch bildirmadi.
Salixova "Spartak" rahbariyatini ham tanqid qilib, klub ko‘p pul sarflayotgan bo‘lsa-da, jamoa o‘yinida natija va sifat yetishmayotganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" "Zenit" yo‘lidan ketmoqda, ya’ni ko‘p xarajat qilinmoqda, ammo bu pul o‘zini oqlamayapti.

Салихова: Трансфер Фернандеса не внушает доверия
Супруга бывшего владельца московского футбольного клуба "Спартак" Леонида Федуна Зарема Салихова высказала свое мнение о присоединении Жедсона Фернандеша к "красно-белым". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее словам, радость и уверенность, возникшие вокруг трансфера Фернандеша, она полностью не поддерживает. Салихова отметила, что этот футболист, хотя и приходит из чемпионата Турции, до этого не смог проявить себя в других европейских командах.
Салихова также раскритиковала клуб "Бенфика" за то, что он очень легко продал часть прав на Фернандеша. По ее мнению, это не единственная проблема.
Она выразила сомнение в необходимости укрепления именно этой позиции в клубе "Спартак". Кроме того, она не уверена, что Фернандеш останется активным и полезным в команде даже через шесть месяцев.
Салихова также раскритиковала руководство "Спартака", отметив, что, несмотря на большие финансовые затраты, команде не хватает результатов и качества игры. По ее словам, "Спартак" идет по пути "Зенита", то есть тратит много денег, но эти деньги не оправдывают себя.