Tarkhanov: CSKA stadionida Akinfeev byusti o‘rnatilsin
Aleksandr Tarkhanov o‘z vaqtida Moskvaning CSKA futbol klubiga boshchilik qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub darvozaboni Igor Akinfeevning jamoa uchun ahamiyatini yuqori baholadi. Yaqinda Akinfeev poytaxt jamoasi safida 800-o‘yinini o‘tkazib, navbatdagi yutug‘ini nishonladi.
Tarkhanovning aytishicha, CSKA kelajakda Akinfeev faoliyatini yakunlagach, uning xotirasini abadiylashtirish masalasini ko‘rib chiqadi. Uning fikriga ko‘ra, Akinfeev bunga to‘liq loyiq.
U stadionda Akinfeev sharafiga byust o‘rnatish kerakligini ta’kidladi va uni o‘z avlodining qahramoni deb atadi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, 39 yoshida ham Akinfeev darvozada yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda va CSKA klubiga muvaffaqiyatga erishishda yordam bermoqda.
Akinfeev 2003-yilda CSKA safida debyut qilgan. Shu vaqtdan beri u olti marta Rossiya chempioni bo‘ldi va sakkiz marta Rossiya Kubogini qo‘lga kiritdi.

Тарханова: На стадионе ЦСКА установите бюст Акинфеева
Александр Тарканов в свое время возглавлял московский футбольный клуб ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высоко оценил значение вратаря клуба Игоря Акинфеева для команды. На днях Акинфеев провел свой 800-й матч в составе столичной команды и отметил очередное достижение.
По словам Тарканова, ЦСКА в будущем рассмотрит вопрос увековечивания памяти Акинфеева после завершения его карьеры. По его мнению, Акинфеев полностью этого достоин.
Он подчеркнул, что необходимо установить бюст Акинфеева в стадионе и назвал его героем своего поколения. По словам специалиста, в 39 лет Акинфеев все еще показывает хорошую игру на воротах и помогает клубу ЦСКА добиваться успеха.
Акинфеев дебютировал в ЦСКА в 2003 году. С тех пор он стал шестиразовым чемпионом России и восьмиразовым обладателем Кубка России.