“Akron” endi uy o‘yinlarini Tolyattida o‘tkazadi
Samara viloyati gubernatori Vyacheslav Fedorishchev “Akron” stadionini qurish bo‘yicha ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tolyatti shahri futbol klubi 2018 yilda tashkil topgan. Klub dastlabki yillarda o‘zining uy uchrashuvlarini Zhigulyovsk shahridagi stadionda o‘tkazib kelgan.
Hozirda esa jamoa “Samara Arena” stadionidan “Krylya Sovetov” bilan birgalikda foydalanmoqda. Fedorishchevning aytishicha, sport va iqtisodiyotdagi hozirgi holat odatiy vaziyat sanaladi.
U bunga bardosh berish mumkinligini ta’kidladi va 2030 yilgacha Tolyatti shahrida zamonaviy “Akron” stadioni qurilishini aniq bilishini bildirdi. Unga ko‘ra, yangi stadion zamonaviy infratuzilmaga ega bo‘ladi va barcha talablarga javob beradi.
Shuningdek, joriy yilda “Akron” klubi rahbariyati Tolyatti shahri hokimiyati bilan “Torpedo” stadionini rekonstruksiya qilish bo‘yicha kelishuv imzolagan. Bu ishlar mahalliy futbol infratuzilmasini yaxshilash va jamoaning o‘z maydoniga ega bo‘lishi uchun muhim ahamiyatga ega.

“Акрон” теперь будет проводить домашние игры в Тольятти
Губернатор Самарской области Вячеслав Федорищев сообщил о строительстве стадиона “Акрон”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольный клуб города Тольятти был основан в 2018 году. В первые годы клуб проводил свои домашние матчи на стадионе в городе Жигулевск.
В настоящее время команда совместно с “Крыльями Советов” использует стадион “Самара Арена”. По словам Федорищева, нынешняя ситуация в спорте и экономике считается обычной.
Он подчеркнул, что с этим можно смириться и заявил, что к 2030 году в Тольятти будет построен современный стадион “Акрон”. Согласно его словам, новый стадион будет иметь современную инфраструктуру и соответствовать всем требованиям.
Кроме того, в этом году руководство клуба “Акрон” подписало соглашение с администрацией города Тольятти о реконструкции стадиона “Торпедо”. Эти работы имеют важное значение для улучшения местной футбольной инфраструктуры и для того, чтобы команда имела свой стадион.