Mostovoy: Dzyuba bu mavsum kamida 8 gol uradi
Sobiq mashhur futbolchi Aleksandr Mostovoy "Akron" jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba joriy Rossiya chempionati mavsumida nechta gol urishi mumkinligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Dzyuba kamida 8 ta gol urishi kerak. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, bu yaxshi natija hisoblanadi, chunki "Akron" safida 7 tadan ko‘p gol urish ham yomon emas.
Shuningdek, Artyom Dzyubaga 36 yosh bo‘lgani uchun bunday natija uning samaradorligini ko‘rsatadi. Joriy mavsumda Dzyuba o‘zining ilk golini "Sochi" jamoasi darvozasiga yo‘lladi.
Bu uchrashuv Rossiya Premer-ligasi ikkinchi turida bo‘lib o‘tdi va "Akron" jamoasi "Sochi" ustidan 4:0 hisobida yirik g‘alabaga erishdi. Ma’lumot uchun, Dzyuba Rossiya chempionatining bir mavsumida eng ko‘p gol urgan davri "Zenit" safida bo‘lgan.
U 2020-2021-yilgi mavsumda 20 ta gol kiritgan. Shu sababli, tajribali hujumchidan bu yil ham yuqori natijalar kutilmoqda.

Mostovoy: Дзюба в этом сезоне забьет как минимум 8 голов
Бывший известный футболист Александр Мостовой высказал свое мнение о том, сколько голов может забить нападающий команды "Акрон" Артем Дзюба в текущем сезоне Российской чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Дзюба должен забить как минимум 8 голов. По словам Мостового, это хороший результат, так как забить более 7 голов в составе "Акрона" тоже неплохо.
Кроме того, для Артема Дзюбы, которому 36 лет, такой результат показывает его эффективность. В текущем сезоне Дзюба забил свой первый гол в ворота команды "Сочи".
Этот матч прошел во втором туре Российской Премьер-лиги, и команда "Акрон" одержала крупную победу над "Сочи" со счетом 4:0. Для справки, Дзюба в одном сезоне Российской чемпионата забивал больше всего голов в составе "Зенита".
Он забил 20 голов в сезоне 2020-2021. Поэтому от опытного нападающего в этом году также ожидаются высокие результаты.