Taniqli sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev “Lokomotiv” jamoasi hujumkor yarim himoyachisi Sergey Pinyaev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Pinyaevga Moskvaning CSKA klubi tomonidan taklif berilgan edi, biroq futbolchi ushbu jamoaga o‘tishdan bosh tortdi. Guberniyevning ta’kidlashicha, Sergey Pinyaev o‘z qarorini mustaqil qabul qilgan.
U hech kimning mulki emas va qayerda o‘ynashni o‘zi hal qiladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi yuragi istagan jamoada to‘p surmoqda va bu borada to‘g‘ri yo‘l tutmoqda.
Guberniyev “Lokomotiv”ning mavsumni kuchli boshlaganini ham alohida qayd etdi. Ayni paytda “Lokomotiv” ikki turdan so‘ng Premer-ligada peshqadamlik qilmoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Mixail Galaktionov boshchiligida olti ochko jamg‘ardi va bu natijaga faqat ushbu jamoa erishdi. Kelasi o‘yinda “Lokomotiv” Rossiya Kubogi doirasida CSKA jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Губерниев: Пиняев самостоятельно отказался от предложения ЦСКА
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о полузащитнике атакующей линии команды "Локомотив" Сергее Пиняеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно Пиняеву было сделано предложение клубом ЦСКА из Москвы, однако футболист отказался переходить в эту команду. По словам Губерниева, Сергей Пиняев принял свое решение самостоятельно.
Он не принадлежит никому и сам решает, где играть. По его словам, футболист играет в команде, которую хочет, и в этом отношении идет правильным путем.
Губерниев также отметил, что "Локомотив" сильно начал сезон. В данный момент "Локомотив" занимает первое место в Премьер-лиге после двух туров.
Под руководством главного тренера Михаила Галактионова команда набрала шесть очков, и только эта команда достигла такого результата. В следующем матче "Локомотив" выйдет на поле против команды ЦСКА в рамках Кубка России.