Rossiya terma jamoasi va Moskvaning “Lokomotiv” klubi sobiq darvozaboni Marinato Gilermening fikriga ko‘ra, “Zenit” futbolchisi Nino rus tilini o‘zlashtirishda yaxshi natijalarga erishgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gilermening aytishicha, u Ninoning rus tilida so‘zlashayotganini ko‘rib hayratlangan. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” klubida rus tilini chuqur o‘rganish shart emas, bir necha so‘zni bilishning o‘zi yetarli.
Shunga qaramay, Nino Rossiyada o‘tgan bir yarim yil ichida rus tilida deyarli intervyu bera oladigan darajaga yetgan. Bu haqida “Sovetskiy sport” nashri Gilermening so‘zlariga tayanib xabar berdi.
Nino 28 yoshda bo‘lib, 2024 yildan buyon “Zenit” jamoasida o‘ynaydi. U avval Braziliyada “Fluminense” klubida himoyachi sifatida faoliyat olib borgan.
Nino Tokio Olimpiadasi chempioni hisoblanadi. Uning “Zenit” klubi bilan tuzgan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi.
Shu tariqa, Nino nafaqat professional sifatida, balki yangi tilni o‘zlashtirishda ham o‘z ustida ishlayotganini ko‘rsatmoqda. Bu esa futbolchining qat’iyati va intilishidan dalolat beradi.

По мнению Гилерме, в Зените не обязательно глубоко знать русский язык
По мнению бывшего вратаря сборной России и московского клуба «Локомотив» Маринато Гилерме, футболист «Зенита» Нино добился хороших результатов в освоении русского языка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гилерме отметил, что был удивлён, увидев, как Нино говорит на русском. По его словам, в клубе «Зенит» не обязательно глубоко изучать русский язык, достаточно знать несколько слов.
Тем не менее, Нино за полтора года, проведённых в России, достиг уровня, на котором может почти давать интервью на русском. Об этом сообщает издание «Советский спорт», ссылаясь на слова Гилерме.
Нино 28 лет и с 2024 года играет в команде «Зенит». Ранее он выступал в Бразилии за клуб «Флуминенсе» в качестве защитника.
Нино является чемпионом Олимпиады в Токио. Его контракт с клубом «Зенит» действует до лета 2028 года.
Таким образом, Нино показывает, что работает не только как профессионал, но и над освоением нового языка. Это свидетельствует о его настойчивости и стремлении.